Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
ikona

Apple iPhone 5S - Napoleon z Cupertina

· · Diskusia
Recenzia súčasnej vlajkovej lode, ktorá zaujme najmä snímačom odtlačkov prstov, 64-bitovým procesorom a vynoveným 8 Mpix fotoaparátom.

Drobný, ale šikovný. Ani Napoleon nepatril medzi vysokých bojovníkov, a aj tak bitky vyhrával. A iPhone si podobne počína na poli smartfónovom. Neustále rastúce predaje iPhonov potvrdzujú, že populárny mobil nemusí mať ani najvyššie rozlíšenie displeja, ani najväčšiu uhlopriečku, aby zaujal milióny ľudí na celom svete, ktorí sú zaň ochotní zaplatiť viac, než je pre bežného Slováka prijateľné.

Plastové Céčko z dielne Applu dostalo rovnakú výbavu ako minuloročný model (Apple iPhone 5), čoho dôsledkom bolo stiahnutie 5-ky z trhu. Škoda. Veď kto by si kúpil azuritkový telefón, keď môže mať rovnako vybavený minuloročný model v serióznom prevedení. Apple si ukončením predaja "päťky" poistil predaj farebných iPhonov 5C, ktorým sa však ktovieako nedarí. Ak chcete pôsobiť seriózne, s jablkom vo vrecku, neostáva nič iné, iba siahnuť po modeli 5S.

Najviditeľnejšou zmenou je nové tlačidlo s integrovanou čítačkou odtlačkov prstov. Spočiatku som sa k využívaniu tejto funkcie staval trochu skepticky, no neskôr som sa na predsudky úplne vykašľal a využíval ho naplno. Teda aby som bol presný, v dvoch možných situáciách. Prvou je odomykanie telefónu. Stlačím tlačidlo, zablokovaná obrazovka sa rozsvieti, následne priložím jeden z prstov na tlačidlo, odtlačok sa nasníma a telefón odomkne.

ikonaZákladné info: Apple iPhone 5S

Vylepšený iPhone prichádza so starým dizajnom v nových farbách, rýchlejším čipom A7 s 64-bit architektúrou, iOS 7, 4'' Retina displejom, vynoveným 8 Mpix fotoaparátom s duálnym LED bleskom a snímačom odtlačkov prstov.

Apple iPhone 5S

Po kliknutí sa obrázok zobrazí vo vyššom rozlíšení. Šípkami na klávesnici potom môžete ľahko preskočiť na ďalší.

Apple iPhone 5S

Odtlačky si pridáte v nastaveniach systému, v ponuke Touch ID a heslo. Telefón som niekedy uchopil pravou, inokedy zasa ľavou rukou, tak som si do zoznamu pridal hneď oba odtlačky palcov. Špekulanti môžu skúsiť nasnímať aj iné časti tela. Mne sa to podarilo s dlaňou.

Druhým využitím je autorizácia pri nakupovaní v iTunes a AppStore, kde namiesto vášho Apple ID použijete práve odtlačok. Ten však využijete až od druhého sťahovania pri každej návšteve obchodu. Každé prvé sťahovanie si vyžiada Apple ID.

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

A ako je to s rozpoznávaním odtlačkov? V mojom prípade to fungovalo tak na 80 %. Chyba však nebola v tlačidle. To je naozaj presné a odtlačky sníma v 360°, čiže aj v prípade, ak palec priložíte nakrivo, prípadne dolu hlavou. Príčinou neúspešných pokusov bolo buď umastené tlačidlo alebo špinavé ruky. Ak sú ruky a tlačidlo čisté, snímanie funguje hneď na prvýkrát. Lenže niekedy som sa na čistenie radšej vykašľal, zamknutú obrazovku potiahol doprava a naťukal heslo. Pripadalo mi to ako rýchlejšie riešenie. Vyťukanie PIN kódu bude vhodnejším riešením aj v zimných mesiacoch. Veď kto by si už len dával dole rukavicu kvôli načítaniu odtlačku? (Samozrejme, že iba pomocou rukavíc, ktorými sa dá displej ovládať.)

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

U S-kových verzií sa žiadne výraznejšie dizajnové zmeny nezvyknú konať. Výnimkou nie je ani iPhone 5S. V porovnaní s predchodcom sú zhodné aj rozmery a hmotnosť. Hliníková konštrukcia je zvládnutá na výbornú a pôsobí prémiovým dojmom. Ostrejšie hrany sú však náchylnejšie na rôzne odery, preto by som sa pri kúpe rovno poobzeral aj po nejakom nenápadnom a hlavne tenkom puzdre.

Apple iPhone 5S
porovnanie s HTC One

Apple iPhone 5S
porovnanie s HTC One mini

iPhony sú jedny z mála high-endov, ktoré skrotíte jednou rukou. Tento úzky profil som si naozaj zamiloval a pri držaní v jednej ruke som pohodlne dočiahol na všetky ovládacie prvky po stranách. Rozmiestnenie tlačidiel sa nemení. Tlačidlo napájania sa nachádza v hornej stene a dve tlačidlá hlasitosti spolu s tlačidlom aktivovania tichého režimu nájdete v tej pravej. Všetky z tela dostatočne vyčnievajú a sú dobre hmatateľné aj poslepiačky.

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

V pravej stene sa usídlil iba šuplík pre nanoSIM kartu. Apple stále zmenšuje a zmenšuje. Ak budete používať iba tento telefón, môže vám to byť jedno, no pri občasnom alebo nechcenom striedaní vám všetky tie SIM adaptéry asi začnú liezť na nervy, v najhoršom prípade adaptéry niekde zapatrošíte. Šuplík sa už tradične vyberá pomocou tenkého predmetu z balenia. Nežnejšie pohlavie si môže pomôcť napríklad aj náušnicou.

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Lightning konektor v spodnej stene pravdepodobne nepoteší majiteľov starších verzií. Najmä ak do príslušenstva investovali nejaké to euro. Nováčika vo vodách iOS to však trápiť nemusí, práve naopak. Treba uznať, že tento konektor sa Apple vydaril. Už žiadne sledovanie, či nabíjačku vkladám správnou stranou. Vedľa sa nachádza 3,5 mm audio konektor a dvojica mriežok. Jedna schováva mikrofón, druhá hlasný reproduktor. Kvalita zvuku patrí medzi to najlepšie, čo zo smartfónu dostanete. Teda ak nepočítam bezkonkurenčné stereo reproduktory modelového radu One od HTC. Výborná je aj maximálna hlasitosť, pri ktorej nedochádza k výraznému skresleniu zvuku. Akurát je pri držaní v ruke cítiť mierne vibrácie.

Predná kamera patrí k úplnej špičke. Využijete ju napríklad na videohovory prostredníctvom služby FaceTime. Samozrejme, že iba medzi zariadeniami od Apple. Kontakty sa do aplikácie načítajú z vášho telefónneho zoznamu a v prípade, ak daný kontakt nemá zariadenie od Apple, aplikácia vám oznámi, že daný kontakt nepodporuje volanie cez FaceTime.

Po niekoľkodňovom používaní mi na iPhone 5S chýbalo iba pár vecí a jednou z nich bola informačná LED dióda, ktorá by ma upozornila na zmeškané udalosti. Tu však pochválim aspoň notifikácie na zablokovanej obrazovke, ktorých posunutím sa dostanete priamo do danej aplikácie.

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Displej nemá Full HD, dokonca ani HD rozlíšenie a mne to vôbec neprekáža. Netradičných 1 136 x 640 bodov je podľa mňa na štvorpalcovú uhlopriečku dostačujúcich. Počas celej doby testovania nenastala situácia, kedy by som sa na toto rozlíšenie sťažoval. V mojom prípade to bolo skôr o uhlopriečke. Ak ste už okúsili 4,3 a viac palcové smartfóny, tých pár milimetrov navyše vám možno bude chýbať tak ako mne. Záleží to však od konkrétneho používateľa. Ja som napríklad pri spúšťaní webového prehliadača hneď otáčal telefón naležato. Na výšku ma to vážne nebavilo.

Apple iPhone 5S

IPS displej s prívlastkom Retina si ma svojou kvalitou naozaj získal a spolu s displejom Super LCD od HTC ho radím medzi to najlepšie. Poteší verné podanie farieb, vysoký maximálny jas, výborná čitateľnosť na slnku a dobré pozorovacie uhly. Pochvalim aj oleofóbny povlak, ktorý bránil usádzaniu odtlačkov.

Apple iPhone 5S

iPhone 5S dostal nový čip s označením Apple A7, ktorý sa môže pochváliť 64-bitovou architektúrou. Informácie o počte jadier, takte a veľkosti RAM tú nie sú až tak zaujímavou témou ako u smartfónov s operačným systémom Android. Systém je už tradične svižný, bez padania aplikácií alebo akýchkoľvek zaváhaní. Všetko sa tu otvára, zatvára, posúva naozaj rýchlo, akurát tie animácie by som pokojne oželel.

Novinkou v útrobách je koprocesor M7. Jeho úlohou je prepočítavať pohybové dáta akcelerometra, gyroskopu a kompasu, a tým odbremeniť čip A7. Využijete ho napríklad pri rôznych fitness aplikáciách, ktoré merajú vašu športovú aktivitu. Ja som jeho služby využíval pri meraní krokov. Vyskúšal som hneď tri aplikácie – StepTracker, Pedometer a M7 Pedometer. Prekvapilo ma, že aplikácie zobrazovali počet krokov aj spätne, teda v dňoch pred ich nainštalovaním.

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Buďme úprimní, slot na microSD kartu tu nemohol čakať ani ten najväčší optimista. Veď ako inak by potom Apple predal aj 32 GB verziu, ktorá je o približne 100 eur drahšia a 64 GB verziu, ktorá si v porovnaní s 16 GB vypýta o necelých dvesto eur viac. Šialené, ale podľa všetkého, predateľné. 16 GB verzia ponúka 12,9 reálne dostupných gigabajtov. Zabudnite aj na jednoduché prepojenie s počítačom cez mass storage. Ten iTunes nie je žiadna veda, no čo ak nastane napríklad situácia, kedy si z kamošovho notebooku chcete niečo stiahnuť? To má kvôli vám sťahovať iTunes?

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Hudbu som do iPhonu natiahol pomerne jednoducho, aj keď je pravdou, že po nainštalovaní začal iTunes prehľadávať celý počítač, čo som určite nechcel. V nastaveniach som preto zvolil možnosť pridať vlastnú zložku a do knižnice pridal iba to, čo chcem mať aj v telefóne. Ak ste používateľom Macu, prehrávanie cez iTunes je pochopiteľné, no mne v počítači bohato stačí jeden program, preto som skenovanie celej knižnice radšej vynechal. Filmy do iPhonu len tak ľahko nedostanete. Teda nie tým "klasickým" spôsobom cez mass storage.

Apple iPhone 5S

Buď využijete všelijaké možné finty a návody z webu alebo si ich zakúpite v obchode iTunes. Nájdete tu aj slovenské a zahraničné tituly s dabingom. Filmy si buď vypožičiate za približne 5 eur alebo kúpite, za cca 12 a viac eur.

Apple iPhone 5S

V novom iOS si najviac pochvaľujem Ovládacie centrum, ktoré rozbalím potiahnutím prsta od spodného okraja displeja nahor. Dostanete sa k nemu aj z aplikácií, a taktiež aj zo zablokovanej obrazovky. Najvyššie sa nachádza päť skratiek nastavení – režim lietadlo, Wi-Fi, Bluetooth, nočný režim a zamknutie otáčania obrazovky. Pod nimi nájdeme lištu prispôsobenia jasu, ovládanie prehrávača hudby, spustenie funkcie AirDrop a štvoricu skratiek aplikácií, z ktorých najviac oceňujem svietidlo. Na ovládacom centre sa mi veľmi páčilo ovládanie prehrávania, ktorým môžete obsluhovať viaceré hudobné aplikácie, nie iba hudobný prehrávač od Apple. Ja som z tohto miesta ovládal aj aplikáciu Youradio. Rýchle zapnutie / vypnutie Wi-Fi je určite užitočnou skratkou v tomto centri, no po zapnutí Wi-Fi sa telefón pripojí iba k sieti, ktorú pozná. V cudzom prostredí vám nevybehne zoznam dostupných Wi-Fi sietí tak ako to ponúka Android. Škoda.

Operátori sa už pomaly púšťajú do prevádzky LTE sietí, no na území našej krajiny ešte stále nájdeme lokality, pre ktoré je pojem 3G neznámy. A vtedy ďakujete aj za ten EDGE. Lenže v iPhone 5S vypnutie 3G chýba, a tak pri slabom 3G môžete o prepnutí na EDGE iba snívať. Pri dlhších potulkách v horách si preto so sebou zoberte aj nejaký záložný zdroj. Vám dá zabrať príroda a batérii zasa neustále vyhľadávanie siete.

Apple iPhone 5S

O zmeškaných správach, hovorov, e-mailoch a ďalších udalostiach vás informuje číslica pri konkrétnej aplikácii. Takéto riešenie sa mi naozaj pozdávalo. Prostredie tvorené zoznamom aplikácií dostalo pár vylepšení. K prehľadávaniu obsahu vášho telefónu sa už dostanete z ktorejkoľvek "domácej" obrazovky. Stačí ju len potiahnuť nadol. Napriek vcelku skladným rozmerom môže byť pre niektorých používateľov naťahovanie sa za šípkou späť v ľavom hornom rohu trochu namáhavé. Tí by mali radšej využiť novú fintu a potiahnuť palcom od ľavého okraja smerom doprava. Zoznam spustených aplikácií vyvoláte dvojitým stlačením tlačidla pod displejom. Odtiaľto ich môžete aj zatvárať. S podobným riešením som sa stretol už u niektorých androidoch.

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Všetky nastavenia jednotlivých funkcií, služieb a aplikácií sa nachádzajú na jednom miesta, podobne ako v systéme Windows Phone. Má to svoje plusy aj mínusy. Výhodou je, že viete, kde nastavenia nájdete a nemusíte sa prehrabávať ponukou možností aplikácie ako u androidov. Na druhej strane, ak napríklad píšete na klávesnici a chcete zapnúť / vypnúť autoopravy alebo kontrolu pravopisu, musíte z aplikácie vyjsť a dostať sa do nastavení.

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Keď už som pri klávesnici, nedá mi neposťažovať sa na prepínanie medzi veľkými a malými písmenami. Na Androide a Windows Phone sa prepnú všetky písmena na klávesnici buď na malé alebo veľké, tu vás o zapnutom Shifte informuje iba malá šípka naľavo. A skúste takto naťukať nejaké dlhšie heslo s malými a veľkými písmenami. Mňa išiel trafiť šľak. Úzky profil telefónu mi vyhovoval pri držaní v ruke, no odniesla si to klávesnica, ktorá je na moje pomery dosť úzka. Pri písaní dlhších textov som radšej obrátil telefón naležato.

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Fotoaparát nemá žiadne dvojriadkové prívlastky rôznych technológií, špeci ultrapixle a ani dvojciferné rozlíšenie blížiace sa k veku našich rodičov. Lebo to nepotrebuje. A aj tak je dobrý. S kvalitou fotografií som bol naozaj spokojný. Už tradične, najlepšie snímky zhotovíte počas dobrých slnečných podmienok. Mňa skôr zaujímali tie horšie. Počas testovania som behal kade-tade a vo vrecku som mal aj Galaxy Note 2 a Xperiu Z1. Áno, mám veľké vrecká. Pri mierne zhoršených podmienkach s umelým osvetlením bol iPhone 5S lepší než Galaxy Note 2. Farby neboli až tak chladné a na fotografiách bolo menej šumu. Porovnanie s Xperiou Z1 som si nechal na tie horšie podmienky. Ak som fotil v tmavom prostredí, konkrétne v bare, Xperia Z1 si počínala lepšie a jej objektív si uchmatol viac svetla. Pri umelom osvetlení však už jasne dominoval iPhone (stolný futbal, šípky). Fotografie boli až prekvapivo ostré a farby verné. iPhone 5S sa môže pochváliť novým duálnym bleskom s rozličnou farbou diód, ktoré by mali zabezpečiť lepšie osvetlenie. LED blesk odvádza svoju prácu naozaj slušne a bez problémov osvetlí celú izbu.

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Nová verzia systému priniesla oživenie aj do prostredia fotoaparátu. Z nových režimov snímania som sa asi najviac vybláznil na spomalenom videu, ktoré sa nahráva v HD rozlíšení pri 120 fps. Po nasnímaní videa si môžete zvoliť, ktorá časť bude zobrazená spomalene a ktorá normálne. Ideálne na snímanie rýchlych pohybov, napríklad športu. Následne môžem video zdieľať napríklad na Facebook alebo e-mailom. Je však zaujímavé, že pri automatickom zdieľaní na Dropbox bolo uploadnuté video bez spomalených záberov.

Prostredie fotoaparátu je bohatšie, no ak si pri snímaní zvyknete prispôsobovať expozíciu, ISO alebo vyváženie bielej, zostanete sklamaní. Toto nie je cesta, ktorou sa iPhone uberá. Vsádza najmä na jednoduchosť. A rýchlosť. Tak rýchle snímanie fotografií som už dávno nevidel. Skúšobné fotografie nájdete pod článkom.

Apple iPhone 5S

Z ďalších režimov tu nájdete snímanie fotografie v tvare štvorca, ktorý ocenia používatelia Instagramu, snímanie panorámy a nechýba ani snímanie HDR fotografií, pri ktorom si môžete zapnúť aj ukladanie pôvodnej fotografie.

iPhone 5S - záznam videa zadnou kamerou

Video môžete snímať výhradne vo Full HD rozlíšení a zaostruje sa dotknutím prsta na displej. Pri natáčaní si však dajte pozor, ako máte telefón otočený. iPhone nahráva video napevno, čiže ak ho uchopíte nesprávne, video bude dolu hlavou. Počítače od Apple sa pri prehrávaní vedia vysporiadať s týmto problémom, no vo VLC alebo Windows Media Playeri budú videa naopak. Po uploadnutí na YouTube sa video automaticky otočí.

Na snímanie fotografií a nahrávanie videí poslúži aj dvojica tlačidiel hlasitosti. Tlačidlom "plus" nahrávanie spustíte a "mínusom" zastavíte. Fotografie a videá je možné dostať do počítača aj cez obmedzený mass storage. Stačí mať nainštalovaný iTunes, pripojenie nastavovať netreba.

iPhone 5S - záznam videa prednou kamerou

FM rádio opäť chýba a zabudnite aj na posielanie súborov cez Bluetooth. Na to poslúži funkcia AirDrop, no ako je už zvykom, iba medzi zariadeniami od Apple. Čo ma však mrzí asi najviac je chýbajúce NFC, ktoré sa v poslednej dobe teší veľkej obľube a nejedného majiteľa by určite potešila možnosť bezkontaktných platieb.

Po prihlásení sa do obchodu s aplikáciami mi bolo ponúknuté stiahnuť si zadarmo balík iPhoto, iMovie a iWork zadarmo. Osobne sa mi najviac páčila aplikácia iMovie, v ktorej si môžete z obrázkov a videí vyskladať zaujímavé krátke filmy alebo upútavky. Aj keď je pravdou, že túto aplikáciu by som využil skôr na iPade. Na štvorpalcovom displeji je to trochu trápenie. Aplikácia iPhoto slúži na upravovanie obrázkov. Balík iWork pozostáva z aplikácií Pages (textový editor), Numbers (tabuľkový editor) a Keynote (prezentácie), ktoré sú kompatibilné aj s Office súbormi. Možnosti aplikácií sú naozaj bohaté, napríklad v Numbers nechýbajú viaceré zaujímavé šablóny, no aj tu platí, že tieto aplikácie sú asi užitočnejšie na iPadoch. Vytvárať na štvorpalcovom displeji tabuľku v Numbers by ma asi naozaj nebavilo. Apple však chválim za tento krok. Majitelia tak ušetria nemalý balík peňazí.

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Prehliadač Safari mi v porovnaní s inými prehliadačmi neponúkol nič extra. Na štvorpalcovom displeji by ma určite potešilo automatické zalamovanie textu, a tak som si z obchodu radšej stiahol Chrome od Google. Rovnako to bolo v prípade e-mailov. Keďže používam Gmail, z obchodu som si stiahol rovnomennú aplikáciu. Ponukou aplikácií sa iOS radí spolu s Androidom medzi špičku. Windows Phone má ešte čo doháňať. Ako spokojný používateľ smartfónu s androidom môžem povedať, že mi v obchode App Store nič extra nechýbalo. Na prenos fotografií a videí do počítača som používal automatický upload Dropboxu, komunikoval som cez Hangouts a Facebook Messenger.

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Na Messengeri mi trochu chýbali tie bublinkové okienka s chatom. V zozname doinštalovaných aplikácií mi nesmeli chýbať ani cestovateľské tituly ako Booking.com a Skyscanner. Nezabudol som ani na zábavu a na krátenie dlhších chvíľ som si nainštaloval závodnú hru Real Racing. Ponuka v App Store je naozaj bohatá a v niektorých prípadoch sa mi dizajn aplikácií pre iOS páčil viac než na Androide. Napríklad aplikácia CSFD.

Výdrž batérie neprekvapí ani nesklame. V mojom prípade išlo o klasický jednodňový telefón, na ktorom som mal zapnutú synchronizáciu všetkého možného, komunikoval som cez Hangouts, Facebook Messenger a Gmail, prečítal si niečo nové na webe a využíval doinštalované aplikácie závislé na dátovom pripojení.

Výhody:
+ perfektné rozmery a spracovanie
+ výborný displej
+ svižný systém
+ sekundárny procesor pre pohybové aktivity
+ výborné fotoaparáty (predný aj zadný)
+ ovládacie centrum
+ záruka aktualizácii OS na pár rokov dopredu

Nevýhody:
- prehnaná cena
- chýba informačná dióda
- chýba NFC
- chýba FM rádio
- nepodporuje mass storage
- ďalšie obmedzenia (posielanie súborov cez Bluetooth, chýba slot pre microSD)
- zase nová SIM (nanoSIM)

Orientačná cena:
16 GB verzia za približne 630 €
32 GB verzia za približne 730 €
64 GB verzia za približne 830 €

Na jeden záber: Apple iPhone 5S

Záver:

Ak by som mal už vo vrecku iPhone 5, nad "eskom" by som pravdepodobne ani nerozmýšľal. Ak by som vlastnil niektorý z predošlých modelov, výmene by som sa určite nebránil. Tak kúpiť alebo nekúpiť? Podľa mňa sa na telefóny od Apple treba pozerať trochu inak než na androidy alebo windowsfóny. Ste si vedomí všetkých nedostatkov a buď si takéto zariadenie kúpite alebo nekúpite. Vy ho proste musíte chcieť. Lebo akonáhle sa naň budete pozerať z pohľadu čísel a začnete tieto čísla porovnávať s konkurenciou, už nie ste tým pravým a spokojným používateľom produktov od Apple.

Druhý názor

Richard Hombauer: Používal som istý čas HTC One mini (najbližší androidový konkurent iPhonu 5) a teraz mám pár mesiacov HTC One. A pravdu povediac, nad iPhonom 5S stále uvažujem. Nový iOS7 priniesol konečne rozumnú lištu vyťahovanú pekne zospodu (praktickejšie než zhora na Androide) a krok späť ťahom prsta zľava doprava. Jediné, čo ma stále odrádza je cena. Nad 16 GB verziou ani nerozmýšľam - fotografie, videá, aplikácie, navigácia...potrebujem aspoň 32 GB, podobne ako mám v HTC One, kde mi pamäť stačí len tak-tak. Filmy by som na iPhone už určite nepozeral, na to je už jeho displej malý, ale zase by som sa hral s iMovie, Garage Band a ďalšími na dáta náročnými appkami. Tie som si obľúbil už na iPade, pričom aj pohľad na ceny iPadu mini s retina displejom a iPadu Air nerozumiem prehnanej cenovej politike Applu v prípade iPhonov.

NFC v praxi stále poriadne nevyužívam a FM rádio po spustení Spotify na Slovensku tiež prakticky nepotrebujem. Ak by iPhone 5S 32 GB stál rovnako ako moje HTC One, menil by som. Láka ma tiež rôzne príslušenstvo, ktoré je k dispozícii výhradne pre iPhone. Ale ak mám za prístroj s horším displejom a väčšími obmedzeniami zaplatiť ešte o 100 - 150 eur viac, tak to veru nie. Aj keď by som ho o rok predal za viac peňazí než akýkoľvek android.

Za požičanie prístroja ďakujeme spoločnosti Telekom.

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Apple iPhone 5S

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188