Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
ikona

BlackBerry Curve 9320

· · Diskusia
Skúsenosti majiteľa s cenovo dostupným biznis smartfónom s hardvérovou QWERTZ klávesnicou, 2,44'' QVGA displejom, 3 Mpix fotoapaprátom a výbornou výdržou batérie.

Skupina článkov s prívlastkom plus/mínus je tvorená najmä čitateľmi za dohodnutú symbolickú odmenu. Hlavnou úlohou týchto článkov je upozorniť na kvality a nedostatky zistené dlhším používaním, nehodnotia bežné funkcie, ktoré opisujeme v prvých kontaktoch a recenziách. Chcete aj vy prispieť? Kontaktujte tím fony.sk. Pred odoslaním článku redakcii odporúčame založiť v našom diskusnom fóre tému s názvom "Model telefónu - moje skúsenosti", do ktorého si budete zapisovať jednotlivé klady a zápory, a kde na ne budú reagovať aj ostatní diskutujúci. Tak dosiahnete dokonalý článok.

Základné info: BlackBerry Curve 9320

Prečítajte si skúsenosti Tomáša Garčára.

Dizajn

Manažérsky telefón klasickej konštrukcie s operačným systémom BlackBerry 7.1, ponúka veľa muziky za málo peňazí. Za približne 200 € získate vynikajúci pracovný telefón. Vzhľad telefónu je príjemný a v ruke sa drží veľmi dobre.

Displej, ktorý má 320 x 240 bodov je dostačujúci na primárne úlohy, na ktoré je telefón určený, ale nie je to žiadna sláva. Telefón je vyrobený z plastov, ktoré sú dosť kvalitné na to, aby vás ani po dlhodobom používaní neobťažovalo vŕzganie alebo nebodaj prehýbanie konštrukcie. Zadný kryt je lesklý, čo nie je veľmi šťastné riešenie, pretože potom vidno všetky odtlačky prstov. Stredný diel telefónu je pogumovaný. Na pravej strane sa nachádzajú tlačidlá ovládania hlasitosti a medzi týmito tlačidlami je umiestnené tlačidlo play / pause. Na ľavej strane je tlačidlo BlackBerry Messsenger, ktoré som žiaľ nevyužil. Na vrchnej strane nájdeme vstup pre 3,5 mm jack a tlačidlo na blokovanie a odblokovanie klávesnice.

blackberry_9320blackberry_9320blackberry_9320

Qwerty klávesnica je navrhnutá v prospech používateľa. SMS správy alebo e-maily napíšete veľmi rýchlo a pohodlne. Telefón je vhodný hlavne pre ľudí, ktorým nevyhovujú dotykové displeje. Mne osobne trvalo zvyknúť si na hardvérovú klávesnicu krátko, stačilo napísať pár SMS-iek. Okrem klasickej QWRTZ klávesnice nájdeme aj klasické ovládacie prvky: tlačidlo na príjem a ukončenie hovoru, klávesa pre krok späť a tlačidlo, ktorým sa dá dostať do adresára s poslednými použitými aplikáciami.

Telefón disponuje aj klasickým trackpadom, ktorý je veľmi citlivý na ovládanie a netreba si naň dlho zvykať. Počul som aj také názory, že: trackpad už nevymením za nič, alebo trackpad je lepší než dotyková obrazovka. Ale to bolo hlavne z úst zarytých používateľov telefónov značky BlackBerry.

Systém

Procesor ponúka 806 MHz a vnútorná kapacita i operačná pamäť RAM majú rovnakú veľkosť - 512 MB. Telefón reaguje na príkazy veľmi rýchlo a svižne, vôbec sa nezasekával ani inak neštrajkoval, takže som bol s výkonom veľmi spokojný. Na domácej obrazovke sa vieme dostať ku všetkým potrebným informáciám ako je čas, dátum či zmeškané udalosti. Veľmi kladne hodnotím prítomnosť informačnej LED diódy, ktorá je dobre viditeľná a indikuje zmeškané udalosti alebo vybitie batérie.

Do tradičného Menu sa dostaneme, keď zrolujeme trackpadom nadol. Ukážu sa ikony, ktoré nie sú príliš graficky pekné, ale pri pracovnom telefóne predsa nejde o krásu, ale o funkčnosť. Pohybom prstu do strán sa dostaneme aj do iných sekci, a to do obľúbených zložiek, médií, stiahnutých aplikácií a často používaných aplikácií.

Na používanie e-mailových a internetových služieb je potrebné mať aktívne špeciálne dátové balíčky u našich operátorov. V Orangeu BlackBerry Internet Service , v Telekome BlackBerry E-mail Internet a v O2 BlackBerry Internet E-mail (8 € mesačne, 1000 MB dát a tento balíček môžete využívať aj v Českej republike). Telefón sa dá použiť aj ako Wi-Fi hotspot, ale musíte mať aktívnu špeciálnu dátovú službu u operátora.

Multimédiá

Fotoaparát je na dnešné pomery podpriemerný, s hodnotou 3,2 megapixelov, ale musím vyzdvihnúť prítomnosť LED blesku a prítomnosť hárdverového tlačidla na spustenie fotoaparátu. Fotky sú slabšej kvality, ale dajú sa použiť na pozadí telefónu a ako momentky, čo je dostačujúce. Veď telefón je pracovný, nie určený na fotografovanie.

Hudobný prehrávač je veľmi prehľadný a triedi hudbu podľa interpretov, albumov a žánrov. Hudbu môžeme ukladať na microSD karty do veľkosti 32 GB. Oceňujem aj prítomnosť FM rádia.

Výdrž

Batéria má hodnotu 1 450 mAh, čo je sice priemerná hodnota, ale dáva telefónu dostatok energie na to, aby fungoval aj 5 až 7 dní bez nabitia, a to popri neustálom písaní správ a telefonovaní. Čo je v dnešnej dobe dotykových smartfónov úctyhodné číslo. Hodnota určite klesne, aj keď nie o veľa, pri neustálom pripojení na internet. Jednoznačne môžem povedať, že s výdržou batérie som bol veľmi spokojný.

Mal som možnosť zhliadnuť aj App World s množstvom aplikácií, nedá sa však porovnať s objemom aplikácií v Google Play alebo App Store.

Výhody:
- vynikajúca klávesnica
- ohromná výdrž batérie
- cena
- prítomnosť FM rádia
- rýchle reakcie

Nevýhody:
- potreba aktivácie špeciálnych internetových balíčkov pri používaní e-mailu a App World
- lesklý povrch zadného krytu
- podpriemerný fotoaparát

Záver

BlackBerry Curve 9320 ma ohúril najmä bezkonkurenčnou výdržou batérie na jedno nabite. Pohodlná QWERTZ klávesnica a bezdotykový displej je výhoda pre tých, čo nevyhľadávajú dotykové telefóny a potrebujú pracovný telefón s klasickou konštrukciou. Cena je prijateľná a značka BlackBerry prináša aj punc istej prestíže. Pokiaľ hľadáte telefón na prácu s dlhou výdržou na jedno nabitie, kúpu tohto telefónu neoľutujete.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2017 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188