Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Apple Watch 4 už na Slovensku ponúkajú meranie EKG

· · Diskusia
Posledná aktualizácia operačného systému watchOS 5.2.1 pre inteligentné hodinky Applu konečne sprístupnila meranie záznamu rytmov srdca aj pre slovenských používateľov.

Štvrtá generácia hodiniek Apple Watch uvedená v spetembri munulého roka, priniesla meranie EKG priložením prsta na korunku.

Spočiatku bola táto užitočná funkcia dostupná len v USA. Postupne sa rozširovala do ďalších krajín a v polovici mája sa konečne dočkali aj slovenskí používatelia.

Apple Watch

Aktualizácia operačného systému watchOS 5.2.1 sprístupnila záznam činnosti srdca a hlásenie o nepravidelnom rytme na Slovensku, Islande, v Česku, Chorvátsku a Poľsku. Pokiaľ zariadenie zaznamená odchýľku od normálu, používateľa na to upozorní.

Apple Watch

Stačí pol minúty merania priložením bruška prsta na korunku a v hodinkách budete mať záznam o činnosti vášho srdca, ktorý potom môžete ukázať lekárom. Dáta sa uložia v iCloude a budú šifrované.

Okrem novej funkcie obsahuje inštalačný nalíček opravy chýb a drobné vylepšenia. O dostupnosti novej verzie systému vás upozorní aj spárovaný iPhone, cez ktorý celá aktualizácia prebieha.

Za čitateľský tip a screenshot ďakujeme Róbertovi.

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188