Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Poradňa: Hľadáme powerbank s bezdrôtovým Qi nabíjaním hodiniek Galaxy Watch

· · Diskusia
Najistejším riešením bude originálny záložný zdroj od Samsungu. Pri bezdrôtovom nabíjaní príslušenstva totiž papierová podpora štandardu Qi nemusí stačiť.

Ak aj vás trápi nejaký problém s telefónom, mobilným operátorom alebo hľadáte nejaký špecifický mobil, napíšte nám e-mail na redakcia@fony.sk s predmetom správy "Poradňa". Z redakčnej pošty každý týždeň vyberieme najzaujímavejšiu otázku a tej sa venujeme formou takéhoto článku.

Milan nás požiadal o pomoc s hľadaním záložného zdroja, ktorý by dokázal nabiť jeho smart hodinky bez otravných káblov: "Dobrý deň, môžete mi prosím poradiť powerbank, ktorý bezdrôtovo nabije Samsung Galaxy Watch? Hľadám nejaký iný než Samsung EB-U1200, ktorý sa mi zdá byť trochu drahý. Ďakujem za pomoc."

Spomínaný záložný zdroj sa dá v slovenských e-shopoch zohnať od 45 eur. Ponúka "len" 10000 mAh kapacitu, no samozrejme, priplácate si aj za cievky pre bezdrôtové nabíjanie smartfónov, hodiniek, slúchadiel a iného príslušenstva. Len na porovnanie, Xiaomi má powerbank (PLM06ZM) s dvojnásobnou kapacitou za cca 30 eur, no ten dokáže elektroniku nabíjať len cez kábel.

Samsung Galaxy Watch Active recenzia

Nášmu čitateľovi ide zrejme o to, aby nepraktickú kolísku pre nabíjanie Galaxy Watch nemusel nosiť so sebou a neriskoval jej zabudnutie v hoteli či stratu.

Samsung Galaxy Watch

Teória a technické špecifikácie tvrdia, že hodinky Galaxy Watch používajú na nabíjanie štandard Qi. Mali by sa teda dať nabíjať aj z chrbta novej Galaxy S10, cez reverzné bezdrôtové nabíjanie z Huaweiu P30 Pro alebo na akejkoľvek bezdrôtovej Qi nabíjačke, kľudne aj oveľa lacnejšej, než je samsungácka EB-U1200.

Nám sa to ale z najnovšieho Huaweiu nepodarilo a je teda možné, že neuspejete ani s neoriginálnymi powerbankami podporujícimi bezdrôtové nabíjanie a správny štandard Qi.

Podľa používateľov porovnávajúcich si svoje skúsenosti v tejto téme na Reddite, je problém vo veľkosti cievok pre bezdrôtové nabíjanie hodiniek. Keďže je priemer hodiniek len 46 mm alebo 42 mm (v závislosti od verzie), cievky v nich musia byť kompaktnejšie než tie v bezdrôtovo nabíjateľných smartfónoch.

No, a ak výrobca powerbanku počítal skôr s bezdrôtovým nabíjaním telefónov a cievky urobil väčšie, aby tiež zmiernil prehrievanie, máte smolu a Galaxy Watch týmto spôsobom nenabijete.

Milanovi teda odporúčame priplatiť si a staviť na istotu s originálnou externou batériou od Samsungu, alebo hľadať v ponuke e-shopov a skúšať. Možno nájde model, ktorý bude Galaxy Watch uvádzať medzi podporovanými zariadeniami, prípadne môže powerbank otestovať a v rámci pravidiel pre e-shopy do 14 dní vrátiť, ak nesplní jeho požiadavky.

Powerbanky s Qi nabíjaním

Po našom pohľade do obchodov sa nám ale EB-U1200 predražená nezdá. Na Qi kompatibilný externý zdroj s viac než 10000 mAh kapacitou sme prakticky nenarazili. Alza ponúka Epico WIRELESS POWERBANK 10 000 mAh len o 10 eur lacnejšie než je priemerná cena zdroja od Samsungu. Trust Primo Wireless Charging Powerbank 8000 mAh stojí len 25 eur, no zas má o 2000 mAh nižšiu kapacitu.

Neexperimentovali by sme ani s kúskami z nemeckého Amazonu. Úspora pár eur, pri obrovskom riziku, že cievky na seba nesadnú, za to nestojí. Ak však máte overené riešenie a používate powerbank, ktorý s Galaxy Watch funguje, poraďte Milanovi v komentároch pod týmto článkom.

Pridať môžete aj postrehy o tom, či sa vám hodinky alebo iné príslušenstvo podarilo nabiť cez funkciu reverzného bezdrôtového nabíjania na svojom smartfóne. Okrem Galaxy S10, S10+, S10e, a Huaweiu P30 Pro podporuje tzv. Wireless Power Share aj starší Huawei Mate 20 Pro. Vždy však platí, že klasické nabíjanie cez kábel bude rýchlejšie a hlavne efektívnejšie. Pri bezdrôtovom prenose sa množstvo energie stráca, čo pocítite hlavne s externými batériami a pri nabíjaní z akumulátora svojho smartfónu.

Len na ilustráciu, Galaxy Watch Active sa zo zadnej steny Galaxy S10e nabijú za 15 minút len o približne 10 %.

Všetky podobné články nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188