Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Samsung chce vraj selfie kameru umiestniť pod displej

· · Diskusia
Priestor potrebný pre prednú kameru nemá vďaka novej technológii narúšať displej, ktorý tak bude bez akéhokoľvek výrezu. Fotoaparát má byť ukrytý pod displejom.

Väčšie či menšie výrezy či rôzne diery v displejoch sú trendom dnešných smartfónov. Mohlo by však ísť len o odrazový mostík k vývoju potrebnej technológie, ktorá všetko zmení.

Podľa najnovších únikov má Samsung pracovať na riešení, pri ktorom by umiestnil kameru pod displej. Informácie priniesli kórejské médiá.

Samsung Galaxy A50

Výrobcovia už pracujú s rôznymi riešeniami na skrytie alebo praktickejšie premiestnenie dôležitých hardvérových komponentov, ktoré sa tradične nachádzajú na prednej strane smartfónu. Ide o reproduktory, slúchadlá, snímače alebo čítačky odtlačkov.

Selfie kamera tak predstavuje viac menej poslednú výzvu, k dosiahnutiu displeja natiahnutého na celú prednú plochu smartfón a bez akýchkoľvek rušivých výrezov. Niektorí výrobcovia skryli kameru do výsuvnej konštrukcie, Samsung na to chce ísť inak.

Technológia má zabezpečiť, že priestor potrebný pre kameru je údajne neviditeľný, nenarúša displej a nemá vplyv ani na fungovanie fotoaparátu. Ďalšie konkrétne detaily však v zdroji chýbajú a nevyjadril sa ani výrobca. Na viac informácií si tak musíme ešte počkať.

Zdroj: news.mydrivers.com

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188