Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Huawei P30 Pro rozložený na kúsky: ako funguje periskopický teleobjektív?

· · Diskusia
Unikátnu konštrukciu si môžete prehliadnuť na videu známeho YouTubera, ktorý nový smartfón bez milosti rozobral. Teleobjektív je v tele mobilu umiestnený pozdĺž zadného krytu.

Známy YouTuber Zack Nelson z kanálu JerryRigEverything testuje smartfóny trochu inak než my - nemusí ich totiž vrátiť v pôvodnom stave. Dokáže ich teda podrobiť náročným testom, ktoré odhalia, či nie je mobil náchylný na zohnutie vo vrecku alebo príliš ľahké poškriabanie displeja od kľúčov a bežného pokladania na stôl.

Pokiaľ ide o naozaj zaujímavý model, dokáže ho tiež rozobrať, aby divákom ukázal, čo presne sa skrýva vo vnútri.

Huawei P30 Pro

Pred pár týždňami sa vrhol na Huawei P30 Pro, ktorý láka najmä na teleobjektív s až 5-násobným optickým priblížením. Samozrejme, fyzika sa oklamať nedá a šošovky v takejto optike musia byť poriadne ďaleko od seba. Posledný z trojice objektívov by sa tak do 9,8 mm hrubého modulu pre fotoaparáty P30 Pro zmestil len pri použití veľmi malého snímača.

Pri písaní našej recenzie Huawei P30 Pro - päťnásobné priblíženie a solídna výdrž sme v tomto mieste namerali hrúbku až 9,8 milimetra.

Huawei preto použil šikovné riešenie a objektív umiestnil na šírku, pozdĺž zadného krytu. Keďže však musí pozerať pred seba, inžinieri pred neho postavili zrkadlo. Práve preto je teleobjektív "obdĺžnikový", hoci v skutočnosti sa pri pohľade na chrbát pozeráte len na plochu schopnú lámať svetlo o 90°. Skutočný senzor je ešte o niečo ďalej a šošovky medzi ním majú, ako vidno na videu približne v čase 6:40, bežný kruhový prierez.

Huawei P30 Pro
obr: YouTube.com/JerryRigEverything

Video okrem toho ukazuje aj bližší pohľad na infračervený vysielač pre ovládanie TV alebo inej domácej techniky, v displeji integrovanú čítačku odtlačkov prstov, cievku pre bezdrôtové nabíjanie či elektromagnetický reproduktor prenášajúci zvukové vlny cez hornú časť obrazovky.

Pokiaľ máte o Huawei P30 Pro záujem, môžete si pozrieť aj druhé video, ktoré mu kanál JerryRigEverything venoval. Ide o klasický durability test, teda skúšku odolnosti. Ten ukázal, že displej novinky sa poškriabe približne rovnako ľahko ako obrazovky konkurencie.

Rám je kovový, sloty pre SIM kartu a NM pamäťový kartu chráni pred vodou guma a na rozdiel od modelu P20 Pro sa netreba obávať ani poškodenia pri ohýbaní v strede.

Všetko si môžete porovnať so Zackovými pokusmi a experimentami s aktuálne najvybavenejším Samsungom, o ktorých sme písali v článku Samsung Galaxy S10: prvé crashtesty a pokusy o poškriabanie displeja

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188