Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Apple si patentoval novú technológiu na čítačku odtlačkov v displeji

· · Diskusia
Nová metóda je určená na biometrické zobrazovanie vstupných povrchov. Používa sa na mapovanie obrazu s vysokým povrchovým rozlíšením. Technológia by podľa opisu dokonca bola schopná skenovať aj dlaň, ucho či kompletnú tvár.

Apple si patentoval technológiu, ktorá je zameraná na biometrické zobrazovanie vstupných povrchov. Opisuje akustický systém zobrazovania, ktorý by bolo možné použiť na mapovanie obrazu s vysokým povrchovým rozlíšením, teda napríklad na skenovanie odtlačku prsta.

Podľa patentu by mohol akustický menič konvertovať elektrické signály na mechanickú energiu a naopak.

Apple patent
obr: patft1.uspto.gov

To znamená, že mechanická vlna pokrývajúca celý displej, by zaznamenala mikrodeformáciu spôsobenú dotykom prsta, ktorý potom premení na elektrický signál. Ten by sa rekonštruoval na jedinečný obraz každého odtlačku.

Patent opisuje, že technológia by bola schopná identifikovať prst v ktoromkoľvek bode na displeji, ale aj iné veci bez obmedzenia, teda napríklad dlaň, ucho alebo kompletnú tvár.

Technológia by dokonca mohla čítať aj vitálne hodnoty človeka, napríklad rýchlosť tepu srdca alebo dýchanie. Zatiaľ nie je známe, či Apple biometrické zobrazovanie vstupných povrchov implementuje, pretože stále ide len o patent. Ten môže, ale nemusí byť v zariadení použitý.

Zdroj: USPTO.gov

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188