Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Poradňa: Hľadáme tablet do 400 eur

· · Diskusia
Do výberu sme zaradili jeden tablet od Huaweiu, konkurenta od Samsungu a tiež najlacnejší iPad pre fanúšikov iOS.

Ak aj vás trápi nejaký problém s telefónom, mobilným operátorom alebo hľadáte nejaký špecifický mobil, napíšte nám e-mail na redakcia@fony.sk s predmetom správy "Poradňa". Z redakčnej pošty každý týždeň vyberáme najzaujímavejšiu otázku a tej sa budeme venovať formou takéhoto článku.

Jeden z vás nás oslovil so žiadosťou o pomoc pri výbere tabletu do 400 eur. Podľa jeho slov mu ide o čo najväčší displej, kvalitné reproduktory a šikovnú prácu s viacerými aplikáciami naraz.

V diskusii pod videom na našom YouTube kanáli Fony.sk mu radíte napríklad Huawei MediaPad M5 s 10,8-palcovým displejom. Cena Wi-Fi verzie so 64 GB vnútorným úložiskom nedávno klesla 389 eur.

Jeho displej už ponúkne 2K rozlíšenie (2560 x 1600 b.), takže bude dostatočne jemný na prehrávanie filmov a seriálov aj prácu s webovými stránkami a dokumentami plnými textov. Odomyká sa praktickou čítačkou odtlačkov prstov, ktorá v prípade lacnejších tabletov vôbec nie je štandardom.

Huawei MediaPad M5 10.8

No a vďaka až štvorici reproduktorov by mal s prehľadom splniť aj požiadavku na kvalitný zvuk, hoci v recenzii Huawei MediaPad M5 10,8'' - jemný displej a silná batéria spomíname, že toto riešenie vyzerá trochu lepšie na papieri než v realite. S Kirinom 960, 4 GB RAM a silnou 7500 mAh batériou si poradí aj s náročnejšími aplikáciami a intenzívnejším používaním.

Huawei k vyrába aj puzdro s integrovanou klávesnicou, no jeho cena je pomerne vysoká a v slovenských e-shopoch ho prakticky nezoženiete. Bežný obal bez tlačidiel stojí asi 30 eur. Upozorňujeme, že tablet už dostal aktualizáciu na Android 9 Pie.

Samsung má v ponuke spĺňajúcej určené požiadavky iba slabšie vybavený Galaxy Tab A (10,5 Wi-Fi) za 315 eur. Len 3 GB RAM, horší Full HD TFT displej z neho ale nerobia nášho favorita. Huawei bude lepšia voľba, najmä ak sa do štyristoeurového limitu tiež zmestí.

Za 408 eur napríklad v Mall.sk, alebo 429 eur v Hej.sk je tu ale pravý konkurent, Galaxy Tab S5e s rovnako jemným displejom ako Huawei. Aj on bude mať 64 GB úložisko, štyri reproduktory tento raz s posvätením od AKG a 4 GB RAM.

Kapacita batérie bude mierne nižšia, len 7040 mAh, no jeho 10,5-palcový displej je vyrobený technológiou Super AMOLED. Pri sledovaní filmov teda môže priniesť vyšší kontrast, či dokonca nižšiu spotrebu energie. Okrem čítačky odtlačkov prstov podporuje aj praktickejšie odomykanie tvárou.

Samsung Galaxy S5e

Spolu s Androidom 9 prináša tiež rozhranie Samsung One UI známe z nových smartfónov série Galaxy S10. Poháňať ho bude Snapdragon 670.

Ak máte telefón od Samsungu, poteší vás možnosť odpovedať na SMS a prijímať telefónne hovory aj z tabletu. Viac hľadajte na Fony.sk v základnom infe.

Do 400 eur sa zmestí tiež základný iPad (2018), no len 32 GB verzii a so starším hardvérom. Čip Apple A10 debutoval ešte v iPhone 7 a 7 Plus. 9,7-palcový displej s rozlíšením 2048 x 1536 bodov nemusí byť stále zlou voľbou, najmä ak od Apple vlastníte viac zariadení, vyhovuje vám iOS a uvažujete o používaní dotykového pera Apple Pencil (za ďalších 100 eur).

Apple iPad 9.7

Aké je teda naše odporúčanie? Ak ste ochotní mierne prekročiť 400-eurovú hranicu, siahnite po Samsungu Galaxy Tab S5e so Super AMOLED displejom a trochu praktickejším prostredím.

Ak chcete šetriť, voľbou bude Huawei MediaPad M5 a pokiaľ trváte na ekosystéme od Apple, ani iPad (2018) nemusí byť zlou voľbou.

Všetky podobné články nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188