Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Nokia X71: trojitý fotoaparát a otvor v displeji

· · Diskusia
Novinka strednej triedy ponúkne 6,39-palcový displej s otvorom na prednú kameru, čipset Snapdragon 660 a trojicu zadných snímačov. Nechýba širokouhlý fotoaparát, hlavný dostal 48 Mpix rozlíšenie.

Nový model z portfólia HMD Global, ktorý mal premiéru na Taiwane, by sa mohol na globálny trh dostať pod označením Nokia 6.2. Hardvérovou výbavou bude v cenovej kategórii smartfónov strednej triedy zaujímavým konkurentom.

Nokia X71

Nokia X71 ponúka typický dizajn s farebným lemom. Vypínač vpravej bočnej stene poslúži ako LED indikátor. Biele svetlo bude "dýchať" pri doručenej správe, zmeškanom hovore a podobne.

Celú prednú stranu zaberá displej so 6,39-palcovou uhlopriečkou a pomerom strán 19,3:9. Full HD+ rozlíšenie je už štandardom. Prednú 16 Mpix kameru nájdeme v malom otvore vľavo hore.

Nokia X71

Vzadu sa okrem čítačky odtlačkov nachádza trojitý fotoaparát. Hlavný ponúkne až 48 Mpix snímky a clonové číslo f/1.8, sekundárny s 5 Mpix rozlíšením využijete pri rozostrovaní pozadia. Tretím 8 Mpix fotoaparátom zhotovíte širokouhlé 120° zábery.

Čipset Snapdragon 660 doplní 6 GB operačná pamäť RAM a 128 GB úložisko. Použitím microSD karty na rozšírenie pamäte prídete o dual SIM funkciu. Výrobca sa rozhodol pre hybridný slot.

Nokia X71

Medzi špecifikáciami nájdeme operačný systém Android 9 Pie, Bluetooth 5.0, GPS, Glonass, Beidou, USB-C konektor, 3,5 mm jack a 3500 mAh batériu s rýchlym 18 W nabíjaním.

Predaj Nokie X71 štartuje na taiwanskom trhu 10. apríla za odporúčanú cenu približne 323 eur.

Zdroj: nokia.com

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188