Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Nokia 9 PureView na Slovensku

· · Diskusia
Už aj v slovenských obchodoch si môžete kúpiť barcelonskú novinku s päticou zadných fotoaparátov. Nechýba jej čítačka odtlačkov v displeji ani bezdrôtové nabíjanie.

Nokia 9 PureView pútala na tohtoročnej výstave MWC v Barcelone pozornosť. Ide o model, o ktorom sa špekulovalo takmer dva roky, no nakoniec sa fanúšikovia Nokie dočkali. Ako prvý smartfón na svete ponúka vzadu päť 12-megapixelových fotoaparátov.

Nokia 9

Každá zachytená snímka je v HDR a podieľa sa na nej všetkých päť snímačov naraz. Dva zachytávajú snímku vo farbe, tri sú monochromatické pre lepšie zaznamenanie ostrosti a detailov. Naprieč všetkými scénami sa dá upraviť preostrenie, rozmazanie i saturácia.

Hardvérovou výbavou je dnešným top modelom slušným konkurentom. Medzi kľúčové špecifikácie patrí 6'' P-OLED displej s rozlíšením 1440 x 2880 bodov, podporou HDR10, stále výkonn čipset Snapdragon 845, 6 GB operačná pamäť RAM a 128 GB úložisko. Dáta v telefóne zabezpečíte čítačkou odtlačkov integrovanou do displeja alebo rozpoznaním tváre.

Nokia 9

Novinka prichádza s čistým Androidom 9 Pie a je zaradená do programu Android One. Spoľahnúť sa môžete na pravidelné bezpečnostné aktualizácie po dobu troch rokov a hlavné aktualizácie systému počas dvoch rokov.

Batéria s 3300 mAh kapacitou podporuje bezdrôtové nabíjanie Qi. Kompletné informácie o hardvérovej výbave sa dočítate v základnom infe.

Nokia 9 PureView je na slovenskom trhu dostupná u vybraných predajcov v tmavomodrej verzii za odporúčanú cenu 629 eur.

Zdroj: tlačová správa

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188