Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
ikona

Huawei Watch GT Elegant (základné info)

· · Diskusia
Elegantná verzia inteligentných hodiniek so 42 mm ciferníkom, 1,2'' AMOLED displejom, odolnosťou voči vode, celodenným snímaním tepu srdca a týždňovou výdržou batérie.

Základné parametre:

OS: LiteOS
chipset: Cortex-M4
procesor: Dual-chip, ARM
grafický procesor: ???

rozmery: 43 x 43 x 10,5 mm
hmotnosť: 36,2 gramov (bez remienka)
displej: 1,2'' (30 mm), AMOLED, 390 x 390 b., (kruh s priemerom 390 px a zobrazením 119 399 px
pamäť: 128 MB + 16 MB RAM
globálny prenos dát: nie
lokálny prenos dát: Bluetooth 4.2, pravdepodobne NFC
ostatné: GPS, Glonass, Galileo, zvýšená odolnosť voči vode (5 ATM / 50 M), snímač tepu srdca, akcelerometer, kompas, barometer, senzor osvetlenia
batéria: ??? mAh, bezdrôtové nabíjanie (kolíska), výmena v servise

Neobsahuje/nepodporuje: SIM kartu, Wi-Fi, mobilné siete, USB, reproduktor, mikrofón

Pravdepodobná cena a dostupnosť: 229 eur / apríl 2019

Zaujímavé odkazy:
Huawei Watch GT (46F) - týždňová výdrž bez vážnych kompromisov (23. 12. 2018)

Huawei Watch GT Elegant

Na smartfónoch a tabletoch môžete všetky obrázky v článku priblížiť pomocou dvoch prstov. Na počítači môžete obrázok klikom presunúť do popredia a šípkami na klávesnici preskočiť na ďalší.

Spolu s novou sériou telefónov P30 uviedol Huawei ďalšie modely inteligentných hodiniek Watch GT. K Watch Sport a Classic pribudla rovnako veľká 46 mm edícia Active v nových farebných verziách remienkov a menšia 42 mm Elegant, ktorej 1,2-palcový displej a celkovo menšie rozmery aj hmotnosť ocenia najmä ženy. Bohužiaľ, okrem rozmerov sa znížila aj kapacita batérie.

Huawei Watch GT Elegant

Presnú hodnotu nepoznáme, výrobca udáva týždňovú výdrž, kým väčší 46 mm variant hodiniek ponúka až dva týždne na jedno nabitie. My sme počas testovania 46 mm modelu Watch GT pri celodennej kontrole srdcového tepu nabíjali približne raz za týždeň, takže Elegant s teoretickou týždňovou výdržou môžu pri vyššej záťaži reálne ponúknuť menej než sedem dní. Na predĺženie výdrže môžete podľa potreby prepínať medzi výkonným a úsporným režimom.

Huawei Watch GT Elegant

AMOLED displej s 1,2'' uhlopriečkou ponúka rozlíšenie 390 x 390 pixelov. Zvyšné parametre a funkcie majú Elegant rovnaké ako súrodenci so 46 mm ciferníkom. Medzi kľúčové špecifikácie patrí úsporný ARM čipset Cortex-M4 a operačný systém LiteOS, do ktorého nemôžete doinštalovať ďalší softvér, vystačiť si musíte s aplikáciami, ktoré tam pridal výrobca.

Huawei Watch GT Elegant

Samozrejmosťou je sledovanie fyzickej aktivity, zaznamenávanie nameraných údajov, celodenné meranie tepu srdca, monitorovanie spánku a zobrazovanie notifikácií zo spárovaného smartfónu. Na telefonovanie cez hodinky a hlasové ovládanie môžete zabudnúť, chýba tu mikrofón aj reproduktor. Hodinky vďaka certifikácii 5 ATM využijete aj počas plaveckého tréningu. Watch GT Elegant podporujú tri satelitné navigačné systémy, a tak by mali ponúkať presné a rýchle zameranie polohy.

Huawei Watch GT Elegant

Novinkou edície Active a Elegant je podpora režimu Triatlon, ktorý v rámci jednej aktivity sleduje bicyklovanie, plávanie aj beh. Nový režim sa na staršie modely Classic a Sport dostane neskoršou aktualizáciou systému.

Verzia Elegant sa na trhu objaví v klasickom čiernom a bielom prevedení, model Active, ktoré sa od pôvodných Sport a Classic líši farebnými verziami (špecifikácie tu), príde v žiarivej oranžovej alebo tmavo zelenej farbe. Na Slovensku budú nové edície hodiniek dostupné u vybraných predajcov v priebehu apríla za cenu 229 eur.

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188