Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Taxify sa mení na Bolt. Chce ponúkať viac než len jazdy taxíkmi

· · Diskusia
Aplikácie pre Android a iOS dostanú v krátkom čase aktualizácie. Po ich nainštalovaní
sa zmení názov aj ikona na domácej obrazovke.

Zákazníci Taxify dnes ráno dostali e-mail, ktorý im oznamuje, že služba čoskoro zmení svoj názov a dizajn.

Mobilné aplikácie pre Android a iOS dostanú v najbližších dňoch aktualizácie a estónsky startup založený v roku 2013 začne používať meno Bolt. Pôvodná doména už bola presmerovaná na internetové stránky bolt.eu.

Za rebrandingom má byť rozšírenie palety ponúkaných služieb. Okrem pôvodného ridesharingu (zdieľaných jázd autom) majú pribudnúť aj motorky a elektrické kolobežky.

Taxify sa mení na Bolt

Podobné služby to na Slovensku nemali jednoduché. Klasickí taxikári totiž protestovali proti tomu, že v nich jazdili vodiči bez riadnych koncesií podmienených prísnymi pravidlami, ktoré oni spĺňať musia. Pred rokom si na súde vymohli zákaz prevádzky známejšieho Uberu, no pri Taxify, paradoxne, podobný postup neaplikovali a služba fungovala ďalej.

Rovnako ako pri Airbnb a iných službách tzv. zdieľanej ekonomiky často platí, že legislatíva jednotlivých štátov na nové formy podnikania nie je pripravená a tie tak operujú v šedej zóne.

1. apríla 2019 by však mala začať platiť novela zákona č. 56/2012 Z. z. o cestnej doprave, ktoré fungovanie takýchto alternatívnych taxislužieb jasne upravuje. Všeobecne sa 1. apríl považuje za dátum, kedy by sa Uber na Slovensko mohol vrátiť.

Taxify u nás aktuálne pôsobí v Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach, Nitre, Prešove, Trnave a Žiline.

Služba na Slovensku nedávno čelila problémom, kedy vyšlo najavo, že na rozdiel od Uberu vodičom sprístupňuje osobné telefónne čísla zákazníkov a zákazníčok, prípadne naopak, prepravovaným osobám sprístupní čísla na taxikárov. Obe strany následne zaznamenali nevhodné SMS-ky. Taxify prisľúbilo preprogramovanie aplikácie.

Zmena názvu na Bolt s tým však iste nesúvisí, prebehne totiž globálne.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188