Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
ikona

Samsung Galaxy Tab S5e (základné info)

· · Diskusia
Desaťpalcový tablet s ľahkou, 5,5 mm tenkou kovovou konštrukciou, jemným rozlíšením Super AMOLED displeja, až 6 GB RAM, štyrmi reproduktormi, čítačkou odtlačkov a 7040 mAh batériou.

Základné parametre:

OS: Android 9 Pie
chipset: Qualcomm SDM 670
procesor: osemjadrový, 2 x 2,2 GHz + 6 x 1,7 GHz
grafický procesor: ???

frekvencie: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, UMTS 900 / 2100 MHz, LTE 800 / 1800 / 2100 / 2600 MHz (frekvencie LTE v Európe)
rozmery: 245 x 160 x 5,5 mm
hmotnosť: 400 gramov
displej: 10,5'' (267 mm), Super AMOLED, pomer 16:10
zadný fotoaparát: 13 Mpix, video 4K (30 fps), AF
predný fotoaparát: 8 Mpix, Full HD
pamäť: 64 GB + 4 GB RAM / 128 GB + 6 GB RAM + microSD do 512 GB
globálny prenos dát: 2G, 3G, 4G / LTE
lokálny prenos dát: Bluetooth 5.0, Wi-Fi, USB-C, USB OTG, POGO
ostatné: GPS, Glonass, Beidou, čítačka odtlačkov, rozpoznávanie tváre, stereo repro od AKG, Dolby Atmos
dual SIM: nie
batéria: 7040 mAh, rýchle nabíjanie, výmena v servise

Neobsahuje/nepodporuje: FM rádio, NFC, IrDA (infraport), zvýšenú odolnosť voči vode, audio jack, bezdrôtové nabíjanie

Pravdepodobná cena a dostupnosť: 419 eur (Wi-Fi), 479 eur (LTE) / apríl 2019

Zaujímavé odkazy:
Samsung Galaxy Tab S4 - DeX a pero v cene, klávesnica za príplatok (25. 9. 2018)

Samsung Galaxy S5e

Na smartfónoch a tabletoch môžete všetky obrázky v článku priblížiť pomocou dvoch prstov. Na počítači môžete obrázok klikom presunúť do popredia a šípkami na klávesnici preskočiť na ďalší.

Samsung uviedol štýlový tablet so štíhlym kovovým telom a hmotnosťou iba 400 gramov. Na cestách vám tak výrazne nenavýši hmotnosť batožiny a vďaka tenkej konštrukcii nezaberie veľa miesta. Novinka dostala 7040 mAh batériu s podporou rýchleho nabíjania a výdržou približne 14 hodín na jedno nabitie.

Ide o prvý tablet značky Samsung, ktorý je vybavený novým inteligentným asistentom Bixby 2.0 a vďaka tomu ponúka inteligentnejší a pohodlnejší spôsob interakcie s prístrojom. Zároveň môže slúžiť ako centrum pre ovládanie domácich spotrebičov.

Samsung Galaxy S5e

K tabletu môžete cez dokovaciu stanicu Samsung DeX pripojiť klávesnicu (predáva sa samostatne) a pracovať s tabletom podobne ako na počítači. Ako také spojenie funguje sa dočítate v recenzii minuloročného modelu s názvom Samsung Galaxy Tab S4 - DeX a pero v cene, klávesnica za príplatok.

Samsung Galaxy S5e

Vďaka funkcii pre kontinuitu hovorov a správ môžete prijať hovor alebo odpovedať na doručenú SMS správu priamo z tabletu, a to aj v prípade, že telefón nemáte práve v dosahu, alebo je pripojený v inej sieti Wi-Fi. Stačí použiť Samsung Account na oboch zariadeniach. Lákadlom tabletu je štvorica reproduktorov, ktoré podporujú technológiu stereofónneho automatického otočenia. Zaistí výraznejší a hlasnejší zvuk, ktorý sa prispôsobí polohe, v ktorej tablet držíte. Či už na výšku alebo na šírku.

Samsung Galaxy S5e

Dáta v tablete si zabezpečíte čítačkou odtlačkov umiestnenou v bočnej stene alebo funkciou rozpoznávania tváre. Na snímanie fotografií a videí využijete zadný 13 Mpix fotoaparát bez LED blesku alebo prednú 8 Mpix kameru. Operačný systém Android beží vo verzii 9 Pie.

Samsung Galaxy S5e

Medzi kľúčové špecifikácie patrí osemjadrový procesor, 10,5-palcový Super AMOLED displej s jemným WQXGA rozlíšením a pomerom strán 16:10. Samsung Galaxy Tab S5e sa bude na vybraných trhoch predávať v dvoch pamäťových verziách, na Slovensku bude oficiálne dostupný len jeden variant, a to v kombinácii 4 GB RAM a 64 GB úložiska. Nechýba slot na microSD kartu a LTE model ponúkne slot pre nanoSIM.

Predaj odštartuje v polovici apríla, odporúčaná cena je stanovená na 419 eur za Wi-Fi model a 479 eur za LTE verziu. Na výber budú tri farby: strieborná, zlatá a čierna. Dokúpiť si môžete ochranný kryt s klávesnicou, nabíjaciu stanicu s POGO pinmi, flipové puzdro alebo ochranný kryt. O podpore dotykového pera sa výrobca nezmienil.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188