Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Dilema: Apple Watch vs. Samsung Gear S3

· · Diskusia
Ak máte iPhone, pri slove hodinky vám určite ako prvé napadnú Apple Watch. K iOS ale pripojíte aj modely od Samsungu a Huaweiu.

Ak si ani vy neviete dať rady pri výbere nového mobilu a máte dvoch favoritov, nezdráhajte sa nám napísať. Kontaktovať nás môžete e-mailom na redakcia@fony.sk, do predmetu správy napíšte "Dilema". Z redakčnej pošty každý týždeň vyberieme najzaujímavejšiu otázku, ktorej sa budeme venovať formou takéhoto článku.

Marián nám píše: "Dobrý deň, chcel by som vás poprosiť o radu. Plánujem kúpu Apple Watch alebo hodiniek Samsung Gear S3. Dôležitá pripomienka je, že mám iPhone 8. Ktoré sú k nemu lepšia kúpa? Budú vôbec Gear S3 spoľahlivo fungovať aj s iPhonom?

S hodinkami Samsung Gear S3 vo verzii Frontier máme v redakcii bohaté skúsenosti. Prečítať si ich môžete napríklad v recenzii Samsung Gear S3 Frontier - tri pohľady na jedny hodinky

Samsung Gear S3 Frontier

Oproti Apple Watch bude ich výhodou dlhšia výdrž na jedno nabite a odolnejšia konštrukcia. Masívna luneta, ktorej otáčanie dokáže listovať v ponukách na displeji, výrazne vystupuje do priestoru. Samotný displej je vďaka tomu nižšie, čo ho chráni pred poškodením a škrabancami pri neopatrnej manipulácii alebo športových tréningoch.

Vzhľad Apple Watch je civilnejší a spolu so správnym remienkom môžu vyzerať elegantnejšie. Mimochodom, aj ponuka originálneho príslušenstva je oveľa bohatšia. Na výber sú tri farebné verzie a telo z hliníka či nehrdzavejúcej ocele.

To je však drahšie a aj pri ňom je krycie sklo displeja zaoblené až do bokov samotných hodiniek. Rôzne testy navyše dokazujú, že Apple nepoužil 100 % zafírové sklíčko, ktoré by škrabancom odolávalo lepšie.

Apple Watch 4

Kratšiu výdrž (poďla našich skúseností so starším modelom len jeden plnohodnotný deň), môžu nahradiť prepracovanejšie aplikácie tretích strán. Ponuka pre Tizen v Samsung Gear S3 je menšia a často chýbajú pokročilejšie funkcie.

Hlavnou Mariánovou otázkou je však spolupráca oboch hodiniek s jeho iPhonom. Samozrejme, používať s ním môže aj Apple Watch, aj Samsung Gear S3. Hlavným rozdielom bude práca s notifikáciami.

V aplikácii pre Apple Watch, ktorú do iOS vôbec nemusíte inštalovať, si ľahko nastavíte, ktoré upozornenia do hodiniek chcete dostávať. Ľahko tak povolíte iba tie najdôležitejšie (napríklad SMS-ky alebo správy z Messengera). Tie, ktoré vás až tak nezaujímajú (E-maily, upozornenia z Instagramu atď.), prepínačom vypnete, aby hodinky na zápästí nevibrovali príliš často a zbytočne vás nerozptyľovali počas dňa.

“Apple

Správne nastavenie Gear S3, ale aj novších Galaxy Watch a hodiniek Huawei Watch GT môže byť zložitejšie a kostrbatejšie. Podobné rýchle nastavenie prepínačov pre upozornenia z každej aplikácie funguje iba pri spárovaní s telefónom bežiacom na Androide.

Na iPhonoch tieto hodinky zobrazujú len možnosť zapnúť a vypnúť VŠETKY notifikácie. Inými slovami, na Gear S3, Galaxy Watch a Watch GT vám na zápästie nepresunú buď nič, alebo úplne všetko, čo nájdete v Centre hlásení po stiahnutí hornej lišty.

Nastavenia na iPhone

Ak teda nechcete byť vyrušovaní vibrujúcimi hodinkami na zápästí kvôli zbytočnostiam, budete musieť aplikácii zakázať posielať upozornenia aj do hornej lišty iPhonu. Kolega Richard aktuálne testuje Huawei Watch GT a hlási, že mu toto obmedzenie neprekáža. Ak ale využívate Centrum hlásení často a v notifikáciách na hodinkách chcete mať poriadok, môže to byť problém.

Pripomíname tiež, že Apple Watch využijete iba s iPhonami. Pre fanúšikov značky to nemusí byť problém a ak ste si od firmy s nahryznutým jablkom v logu kúpili aj MacBook, pomôžu vám ho odomknúť namiesto zadávania hesla či odtlačku prsta. Ak však po čase budete chcieť prejsť na niektorý z nových androidov, Apple Watch budete musieť odložiť do skrine. Konkurenčné hodinky od Samsungu, Huaweiu a iných vám dajú viac voľnosti, keďže fungujú s oboma platformami.

Apple Watch by sme teda preferovali kvôli elegantnejšiemu vzhľadu a trochu bohatším funkciám s lepšou ponukou aplikácií. Samsung Gear S3 budú odolnejšie pri športovaní, dlhšie vydržia na jedno nabitie a môžete ich používať s iPhonami aj smartfónmi bežiacimi na Androide.

Mariánovi pripomíname náš článok Poradňa: Pomáhame s výberom inteligentných hodiniek. Po jeho prečítaní možno ešte siahne po inom modeli.

Všetky podobné články nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188