Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Sony Xperia XZ4 má priniesť 6,5'' QHD+ displej a 52 Mpix fotoaparát

· · Diskusia
Podľa zatiaľ neoficiálnych informácií nás má nový top model prekvapiť veľkým natiahnutým displejom s pomerom strán 21:9, trojicou fotoaparátov na chrbte a 4400 mAh batériou.

S blížiacim sa dátumom otvorenia brán výstavy MWC 2019 sa internetom šíria rôzne informácie s očakávanými špecifikáciami a odhaleným dizajnom tohtoročných lákadiel. Svoju časť pozornosti odbornej i laickej verejnosti si uchmatne aj tlačová konferencia Sony.

Tá sa bude konať 25. februára o pol deviatej ráno. Zástupca našej redakcie na nej nebude v Barcelone chýbať.

Nová vlajková loď by mala už tradične ponúknuť hardvérovú výbavu určenú náročným používateľom. Sony Xperia XZ4 má dostať výkonný čipset Snapdragon 855, 6 GB operačnú pamäť RAM a 128 GB úložisko s podporou microSD kariet. Samozrejmosťou bude operačný systém Android 9 Pie.

Sony Xperia XZ4

Už na prvý pohľad zaujme netradičným pomerom strán displeja. OLED panel bez výrezu v hornej časti by mal mať 6,5-palcovú uhlopriečku s pomerom 21:9 a QHD+ rozlíšením 1440 x 3360 bodov. Pozornosť si zaslúži aj údaj o 4400 mAh batérii. Zverejnené rendery nezobrazujú čítačku odtlačkov vpredu ani vzadu, ale opäť v bočnej stene.

Lákadlom novinky má byť trojica zadných fotoaparátov. Špekuluje sa, že hlavný ponúkne až 52 Mpix rozlíšenie a clonové číslo f/1.6, 16 Mpix teleobjektív by mal dostať svetelnosť f/2.6. Tretí 0,3 Mpix snímač bude len pomocný, na snímanie hĺbky ostrosti.

Sony Xperia XZ4

Na zverejnenom špecifikačnom liste sa dozvedáme aj možné rozmery (167 x 72 x 8,2 mm) a hmotnosť (191 g). XZ4 nebude drobček, čo je vzhľadom na veľkosť obrazovky logické. Ako je pri vyšších verziách radu Xperia XZ zvykom, telefóny disponujú certifikátom odolnosti IP68, dá sa tak očakávať, že ani pri Xperii XZ4 tomu nebude inak. Na výber majú byť štyri farebné verzie: Black, Silver, Blue a Deep Purple.

Všetky v článku zverejnené špecifikácie sú zatiaľ nepotvrdené výrobcom, na oficiálne údaje si ešte necelé tri týždne počkáme. Prinesieme vám kompletné informácie a živé fotografie.

Zdroj: mysmartprice.com

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188