Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Poradňa: Hľadáme AirPlay 2 reproduktor s funkciou budíka

· · Diskusia
Budenie musí sprevádzať hudba z vlastných playlistov v Spotify alebo Apple Music a namiesto Bluetooth hľadáme reproduktor s AirPlay konektivitou.

Ak aj vás trápi nejaký problém s telefónom, mobilným operátorom alebo hľadáte nejaký špecifický mobil, napíšte nám e-mail na redakcia@fony.sk s predmetom správy "Poradňa". Z redakčnej pošty každý týždeň vyberieme najzaujímavejšiu otázku a tej sa budeme venovať formou takéhoto článku.

Peter hľadá reproduktor, no zoznam jeho požiadaviek je poriadne dlhý: Dobrý deň, chcel by som reproduktor k telefónu. Priateľka aj ja máme iPhony, takže by to mal byť reproduktor s Airplay a nie iba Bluetooth verzia. Ďalej sú tam takéto specifiká:

- mal by mať budík, ktorý zvládne budiť playlistom zo Spotify alebo Apple Music
- aplikácia musí bežať na viacerých iPhonoch, aby ho vedel prestaviť jeden alebo druhý používateľ
- Airplay, najlepsie Airplay 2, kvôli zónovaniu reprákov v spálni a kuchyni
- teoreticky by mal byť aj prenosný, ale nie je to podmienka

Viete mi s tým pomoct? Zatial som našiel iba Devialet Phantom, ktorý mi ako budík príde riadne uletený, alebo potom Sonos Play:1.

Ak vás zaujíma, prečo preferuje Airplay 2 pred Bluetooth konektivitou, odpoveď vám môže dať napríklad podstránka Apple.com, ktorá niekoľko výhod popisuje. Spomína napríklad integráciu HomeKitu, Petrom uvádzané nastavovanie hlasitosti pre viac reproduktorov v rôznych miestnostiach zvlášť alebo možnosť zostavovania poradia nasledovne prehrávaných piesní rôznymi používateľmi zároveň, čo sa môže hodiť napríklad na párty.

AirPlay 2

Potrebuje ale nájsť zariadenia, ktoré podporujú AirPlay. Takýto zoznam nájde opäť na webe Apple, prípadne v tomto článku, ktorý sa pokúsil zoskupiť aj reproduktory so sľúbenou aktualizáciu firméru z AirPlay na AirPlay 2. Pomôcť ale môže aj Google ("list of Airplay 2 speakers") či filtrovanie podľa funkcií v katalógoch e-shopov.

Ponuka už je podľa nášho krátkeho pohľadu relatívne široká. Ďalšou požiadavkou je však funkcia budíka a dokonca takého, ktorý by spustil playlist z Apple Music alebo Spotify. Do takto podrobného skúmania vlastností všetkých zariadení sa pochopiteľne púšťať nemôžeme.

Navrhovaný Sonos Play:1 síce nepodporuje AirPlay 2 (iba predchádzajúcu verziu), ale v prípade reproduktorov tejto značky by mala budík obsluhovať párovacia aplikácia, ktorá očividne nastaviť budík a ako hudbu vybrať playlisty dokáže. Na výber je stále aj Sonos One s AirPlay 2, takže niektorý z reproduktorov tejto značky sa nám podľa požiadaviek od Petra javí ako najrozumnejšia možnosť.

AirPlay 2

Zaujímavý HomePod od Apple síce nastaviť budík dokáže, ale vlastný playlist k nemu priradiť nevie.

Skúsili by sme sa tiež pohrať s aplikáciou Skratky priamo v iOS, o ktorej sme písali v článku Poradňa: Na čo slúži nová aplikácia Skratky v iOS 12?. V nej sa dá vytvoriť scenár, ktorý po spustení budíka v ďalšom kroku prejde k prehrávaniu hudby z Apple Music. Hudba teda začne hrať priamo v telefóne, no pokiaľ bude cez AirPlay alebo Bluetooth pripojený k reproduktoru, svoje piesne budete počuť odtiaľ.

AirPlay 2

Pokiaľ poznáte lepší spôsob alebo máte priamo tip na reproduktor, ktorý by mohol spĺňať všetky Petrove požiadavky, pomôžte mu v diskusii.

Všetky podobné články nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188