Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Video vraj odhalilo skladací smartfón Xiaomi

· · Diskusia
Konceptov skladacích smartfónov bolo zverejnených už niekoľko. Niektorí výrobcovia podobné zariadenia reálne pripravujú a možno, že jedným z nich je aj Xiaomi.

Známy leaker Evan Blass zverejnil na svojom Twitter účte krátke video, na ktorom má byť nový skladací smartfón od Xiaomi. Neskladá sa ako kniha, ale netradične na tri časti.

Xiaomi ohybný smartfón
zdroj: /twitter.com/evleaks

Rozhranie zariadenia na videu ukazuje na grafickú nadstavbu MIUI, viac informácií sme sa nedozvedeli. Nie je teda isté, či ide o reálny telefón, ktorý Xiaomi v priebehu roka uvedie, alebo iba skúšobný koncept.

V tomto roku by sme sa mohli dočkať niekoľkých smartfónov s ohybným displejom. Prvý komerčne dostupný je už na svete a volá sa Royole FlexPai. Na svojom riešení pracuje aj Samsung.

Na nový trend flexibilných displejov, ktoré sa dajú ohnúť a zložiť, zareagoval aj Google. Spolu s komunitou vývojárov pracuje na optimalizácii Androidu, aby sa aplikácie prispôsobovali ploche, na ktorej budú práve zobrazené.

Zdroj: /twitter.com/evleaks

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188