Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Honor 10 dostáva na Slovensku Android 9 Pie s EMUI 9

· · Diskusia
Už koncom roka začali niektorým používateľom chodiť notifikácie o dostupnosti nového softvéru. Update sa šíri vo vlnách, komu zatiaľ na mobil nový Android nedorazil, mal by sa dočkať čoskoro.

Koniec minulého roka vyzeral, akoby sa výrobcovia predháňali vo vydávaní nových verzií firmvéru. Androidu 9 sa dočkali majitelia top modelov Samsungu, Huaweiov radu P, Motoroly One aj niektorých Nokií.

Európou sa koncom decembra začala šíriť aj aktualizácia na Android 9 Pie pre Honor 10. K slovenským zákazníkom prichádza postupne, niektorí už novú verziu nainštalovali, iní stále čakajú. Medzi tých spokojných patrí aj náš čitateľ Vlado, ktorý Honor 10 kupovaný v O2 už aktualizoval a poslal nám screenshoty.

Honor 10 EMUI 8

Okrem noviniek Androidu Pie, ktorým sme sa venovali v článku Android P: ovládanie gestami, umelá inteligencia a jednoduchosť, obsahuje inštalačný balík aj najnovšie používateľské prostredie EMUI 9.

Medzi nové funkcie patrí napríklad sekcia Digitálne zdravie, kde nájdete informácie o tom, aký dlhý čas trávite s vybranými aplikáciami, pričom vás telefón upozorní, ak prekročíte nastavený limit. Pribudla aj funkcia HiVision, ktorá umožňuje rozpoznať významné pamiatky či slávne umelecké diela. Stačí zamieriť fotoaparátom smartfónu na objekt a dostanete potrebné informácie.

Pokiaľ vám stále neprišla notifikácia o novej verzii systému, môžete si dostupnosť overiť v Nastaveniach -> Systém -> Aktualizácia softvéru. Inštalačný balík má takmer 4 GB, preto na jeho stiahnutie odporúčame využiť stabilné Wi-Fi pripojenie.

Za čitateľský tip ďakujeme.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188