Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Dilema: Xiaomi Mi 8 vs. OnePlus 6T

· · Diskusia
Dva smartfóny s rovnakým procesorom sa líšia veľkosťou displejov aj batérií. Naším favoritom je novší OnePlus 6T.

Ak si ani vy neviete dať rady pri výbere nového mobilu a máte dvoch favoritov, nezdráhajte sa nám napísať. Kontaktovať nás môžete e-mailom na redakcia@fony.sk, do predmetu správy napíšte "Dilema". Z redakčnej pošty každý týždeň vyberieme najzaujímavejšiu otázku, ktorej sa budeme venovať formou takéhoto článku.

Dnes sme vybrali správu od Martina: "Zdravím, hľadám telefón a špekulujem medzi Xiaomi Mi 8 (8 GB RAM / 128 GB) alebo OnePlus 6T, no stále sa nedokážem rozhodnúť. Ide samozrejme aj o cenu. Pozerám vaše články a tam odporúčate objednávať z oficiálnych stránok OnePlus.com. V tomto prípade mám plnú záruku aj na Slovensku?"

Xiaomi Mi 8 je čínskym pokusom o konkurenta pre najvybavenejšie vlajkové lode. Má preto zatiaľ prakticky stále najvýkonnejší procesor od Qualcommu Snapdragon 845, no OnePlus 6T poháňa rovnaký čipset.

Xiaomi Mi 8

Výhodou 6T tak bude väčší 6,4-palcový Optic AMOLED displej chránený odolným sklom Gorilla Glass. Na rozdiel od Xiaomi vývojári vyriešili výrez okolo prednej kamery o poznanie krajšie. Oveľa menej tiež zasahuje do priestoru pre notifikácie.

OnePlus 6T

OnePlus 6T svojho konkurenta porazí aj vyššou kapacitou batérie. Až 3700 mAh akumulátor sa s dodávaným červeným káblom a špeciálnym adaptérom dokáže naplno nabiť už za približne 75 minút. Menšia 3400 mAh batéria v Xiaomi Mi 8 síce rýchle nabíjanie podporuje tak isto, bude jej to ale určite trvať dlhšie.

Výhodou Mi 8 bude aspoň cena. Základnú verziu so 64 GB úložiskom a až 6 GB operačnou pamäťou kúpite v obchode mi-store.sk už za 459 eur. Najlacnejšie OnePlus 6T s rovnakoštartuje na 549 eurách, hoci k 6 GB RAM pridá rovno dvojnásobné 128 GB úložisko.

Martin spomína, že netrochárči a zvažuje rovno 8 GB RAM a 128-gigabajtovú Mi 8-čku s transparentným zadným krytom. Tá už ponúkne čítačku odtlačkov prstov integrovanú do displeja rovnako ako OnePlus, no jej batéria sa scvrkla na trochu nepríjemných 3000 mAh. Stojí 649 eur.

Tento rozpočet môžeme preniesť aj na stránky OnePlus.com a vidíme, že zaň s dvadsaťeurovou rezervou opäť objednáme dvojnásobne veľké 256-gigabajtové úložisko v 6T.

OnePlus 6T

Xiaomi Mi 8 síce skúša experimentovať s teleobjektívom pred sekundárnym 12-megapixelovým čipom duálneho zadného fotoaparátu, ale v tomto prípade by sme radšej dali prednosť 16 + 20 Mpix snímačom s rovnakým ohniskom v OnePlus 6T.

Xiaomi Mi 8

V tomto prípade je teda lepšou voľbou novší OnePlus 6T. Ako dokazujú skúsenosti našich čitateľov, s uplatnením 2-ročnej záruky by nemal byť žiadny problém. Web výrobcu dokonca reklamačné podmienky uvádza v slovenčine. Recenziu Xiaomi Mi 8 hľadajte pod názvom Xiaomi Mi 8 - prvá liga, tras sa, ukážkové fotografie zas v článku Takto fotí Xiaomi Mi 8.

OnePlus 6T sme zatiaľ netestovali, text nazvaný OnePlus 6 - výkon má prednosť ale ukrýva podrobné dojmy kolegu Tomáša z jeho predchodcu.

Všetky podobné články nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188