Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Dilema: Huawei P20 vs Huawei Mate 10 Pro

· · Diskusia
Oba dokážete zohnať za prakticky rovnakú sumu. Rozum a špecifikácie by nás prihláňali k väčšiemu modelu, dizajn k tomu menšiemu.

Ak si ani vy neviete dať rady pri výbere nového mobilu a máte dvoch favoritov, nezdráhajte sa nám napísať. Kontaktovať nás môžete e-mailom na redakcia@fony.sk, do predmetu správy napíšte "Dilema". Z redakčnej pošty každý týždeň vyberieme najzaujímavejšiu otázku, ktorej sa budeme venovať formou takéhoto článku.

Mikuláš už má jasno vo výrobcovi jeho nového mobilu, s konkrétnym modelom mu ale musíme pomôcť: "Dobrý deň, potrebujem nový mobil a uvažujem o Huawei P20 alebo Huawei Mate 10 Pro. Ide mi hlavne o fotoaparát. Tiež by som sa potešil aj odkazu na nejaký fotomobil so širokouhlým objektívom v podobnej cenovej kategórii. Ďakujem!"

Huawei P20 patrí právom medzi najlepšie fotomobily tohto roka. Drahší súrodenec P20 Pro je na tom síce vďaka unikátnemu 40 Mpix čipu ešte lepšie a ponúka aj viac RAM, väčší displej a silnejšiu batériu, no je tiež drahší.

P20-ku sme preto aj v recenzii s názvom Huawei P20 - v tieni väčšieho brata vyhlásili za rozumný kompromis, pokiaľ sa nepotrebujete naháňať za najvyšším výkonom a high-end parametrami.

Huawei P20

Procesorová výbava v podobe čipsetu Kirin 970 je zhodná s väčším Mate 10 Pro, no kompaktnejší 5,8-palcový mobil je menší aj užší, v ruke sa vám teda bude držať ľahšie než 6-palcový konkurent z vlastnej stajne.

Huawei Mate 10 Pro

Fotoaparáty sú na pohľad tiež rovnaké: 12-megapixelový hlavný čip za objektívom s clonovým číslom f/1.8 dopĺňa 20-megapixelový čiernobiely čip (f/1.6). Mate 10 Pro by mal ponúkať optickú stabilizáciu, hoci aj tá elektronická v P20-tke dokáže zázraky. Pri fotografovaní určite nespoznáte rozdiel.

Huawei P20

Vzhľad Huaweiu P20 je určite podarenejší, najmä v lákavej modrej verzii. Mobil tiež naláka fanúšikov autoportrétov, keďže nad displejom mu výrobca nadelil kvalitný 24-megapixelový fotoaparát.

Mate 10 Pro má vpredu len horší 8-megapixelový čip a pre odomykanie smartfónu odtlačkom budete musieť prst prikladať na chrbát, keďže čítačka sa zmestila iba dozadu.

Huawei Mate 10 Pro

Pochváliť sa ale môže silnejšou batériou (4000 mAh vs. 3400 mAh) a lepšou odolnosťou voči vode (IP67 vs IP53).

Detailné skúšobné fotografie z oboch modelov hľadajte v článkoch Takto fotí Huawei P20 a Takto fotí Huawei Mate 10 Pro. Veľa rozdielov v nich ale nenájdete.

Ako sú na tom ceny? P20 s jedinou možnosťou 4 GB RAM a 128 GB úložiska má oficiálnu cenu 599 eur. Mate 10 Pro je v overených e-shopoch zvyčajne mierne drahší, no v praxi ho zoženiete za rovnakých 599 až 639 eur. Hlavným rozdielom bude až 6 GB operačná pamäť.

Logickou voľbou by teda bol trochu výkonnejší 6-gigabajtový Mate 10 Pro s väčším displejom, lepšou vodeodolnosťou a silnejšou 4000 mAh batériou. Ku cti mu slúži aj to, že používateľa neobťažuje na androidoch trochu rozpačito fungujúcim výrezom. Rozumieme ale aj voľbe v prospech krajšej a kompaktnejšej P20-tky s čítačkou odtlačkov vpredu.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188