Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Snapdragon 855: nová generácia AI, 5G, vyšší výkon a lepšia životnosť batérie

· · Diskusia
Čipset je vyrobený 7 nm technológiou a pripravený na príchod 5G sietí. Ponúkne vyšší výkon, novú generáciu umelej inteligencie, efektívnejšie využívanie batérie a 4K HDR videá v režime portrétu.

Qualcomm predstavil novú generáciu svojho najvýkonnejšieho procesora Snapdragon 855, ktorý bude poháňať niektoré budúcoročné top modely. Je vyrábaný 7 nm technológiou a zameraný na šetrnejšie využívanie batérie, pričom ponúka vyšší výkon.

Výrobca dáva do pozornosti novú generáciu umelej inteligencie, ktorá sa prejaví v rýchlejšom a intuitívnejšom využívaní hlasu, fotoaparátu, hraní hier a rozšírenej realite.

Snapdragon 855

Má ísť o prvý komerčne vyrábaný čip pre prichádzajúce 5G siete, ktorý ponúkne 2 Gbps LTE pripojenie a podporu novej generácie Wi-Fi 6. O výkon sa postará osem jadier Kryo 485 s taktom 2,84 GHz, ktoré doplní grafický čip Adreno 640.

Na detail bohatšie, farebnejšie a krajšie majú byť aj fotky. Nový čip Qualcomm Spectra 380 umožní snímanie 4K HDR videí rýchlosťou 60 snímok za sekundu, pričom spotrebuje o 25 % menej energie než predchodca.

Zvládne oddeliť prvky scény či meniť pozadie a objekty v reálnom čase. Snapdragon 855 má byť podľa výrobcu prvou ohlásenou mobilnou platformou, ktorá dokáže zachytiť 4K HDR zábery v režime portrétu, kde samozrejme nechýba bokeh efekt.

Čip prinesie aj nové ultrasonické riešenie snímania odtlačkov prsta, ktorý budý integrovaný v displeji. Podľa výrobcu dokáže bez problémov rozpoznať prst aj v prípade, že je váš prst mokrý, vlhký či pokrytý nejakými nečistotami. Qualcomm Snapdragon 855 uvidíme v prvých smartfónoch budúci rok.

Zdroj: Qualcomm

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188