Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Xiaomi a Apple ovládajú viac než tretinu trhu s nositeľnou elektronikou

· · Diskusia
Nositeľné príslušenstvo nie sú len smart hodinky, ale aj fitnes náramky. V tejto oblasti jednoznačne kraľuje Xioami, ktoré medziročne zvýšilo dodávky takmer dvojnásobne.

Medziročne narástol dopyt po nositeľnom príslušenstve o 21,7 % na 32 miliónov kusov. Kým ešte nedávno si vedúcu pozícii držal Apple, v treťom tohtoročnom kvartáli sa z prvenstva teší čínske Xiaomi.

V Q3 2018 dodalo Xiaomi na trh 6,9 milióna kusov zariadení a patrí mu 21,5 % podiel. Apple si medziročne polepšil na 4,2 milióna dodaných hodiniek, 13,1 % trhový podiel však stačil iba na druhú priečku.

Wearables Q3 2018

V popredí stále nájdeme značky Fitbit a Huawei. Fitbit vykázal mierne nižšie dodávky než v rovnakom období minulého roka, no stále dodal dostatok zariadení (3,5 mil) na to, aby obhájil tretiu priečku. Huawei sa podarilo o 20,3 % zlepšiť predaje, stále je však iba štvrtý.

V segmente nositeľného príslušenstva sa darí aj Samsungu. Ten si medziročne podobne ako Xiaomi výrazne polepšil, no napriek 91 % nárastu to stačilo iba na 5,6 % trhový podiel a piate miesto.

Zdroj: idc.com

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188