Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Telekom rozšíril 4G+ pokrytie, v Petržalke spustil 877 Mbps rýchlosť

· · Diskusia
Na mape pokrytia rýchlou dátovou 4G+ sieťou pribudli štyri nové lokality a v bratislavskej Petržalke posunul operátor maximálnu teoretickú rýchlosť na takmer 900 Mbps.

Telekom si v týchto dňoch pripomína päť rokov od spustenia komerčnej prevádzky LTE na Slovensku. 14. novembra 2013 odštartoval operátor s 8,5 % pokrytím, ku koncu októbra tohto roka sa už pýši dostupnosťou 4G pre 93,6 % populácie Slovenska. Podiel prevádzky v LTE sieti za päť rokov narástol na úkor 3G o viac než 80 %.

Telekom 4G

Súčasne s rozširovaním pokrytia rástla aj maximálna rýchlosť a dnes je 4G+ dostupné už v 27 lokalitách. V niektorých mestách je inštalovaná sieť LTE-CA do 300 Mbps, vo väčšine miest je už aj vyššia (do 400 či 500 Mbps). Medzi novopokryté mestá patrí Púchov, Považská Bystrica a Komárno, čiastočne pokrytý aj Svätý Jur.

Telekom 4G

Už niekoľko rokov sú základové stanice v Petržalke najvyťaženejšie na celom Slovensku. Preto Telekom rozšíril sieťovú kapacitu 4G siete v celej bratislavskej mestskej štvrti až na 877 Mbps.

Telekom 4G

Týmto krokom operátor rieši čoraz väčšie objemy dátových prenosov. V Petržalke je použité riešenie 4x4 MIMO, ktoré testoval v auguste 2016 na Magio pláži v Bratislave. O kvalite
siete Telekomu svedčí ocenenie z nezávislého merania P3 na Slovensku, ktoré operátor získal už päťkrát po sebe. V globálnom meradle mu patrí 13. miesto.

Telekom 4G

LTE otvorilo cestu technológii VoLTE (prenos hlasu cez dáta), ktorú Telekom odštartoval 18. apríla 2017.

Medzi hlavné výhody VoLTE patrí možnosť telefonovať a surfovať v 4G sieti naraz, oveľa rýchlejšie spojenie hovoru a kvalitnejší prenos hlasu. Aktuálne Telekom podporuje 50 modelov smartfónov, na ktorých môžete VoLTE využívať. Ďalšie budú postupne pribúdať.

Zdroj: operátor

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188