Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Nokia 6.1 dostáva aktualizáciu na Android 9 Pie

· · Diskusia
Po Nokii 7 Plus sa dočkali majitelia ďalšieho modelu z portfólia HMD Global. Android 9 Pie prichádza s novinkami v oblasti umelej inteligencie a strojového učenia, a prináša väčšie možnosti prispôsobenia prostredia.

Nokia 6.1 je zaradená do programu Android One, takže získava aj prístup k funkcii App Actions. Tá napomáha rýchlejšiemu používaniu telefónu predpovedaním ďalšieho kroku a zobrazením odporúčanej akcie.

Súčasťou aktualizácie je zlepšená výdrž batérie vďaka funkcii Adaptive battery, ktorá využíva hĺbkové učenie na analýzu využitia kapacity batérie u najdôležitejších aplikácií.

Nokia 6.1

Medzi ďalšie kľúčové funkcie Androidu 9 Pie patrí:
- Slices - identifikuje relevantné dáta obľúbených aplikácií, aby boli ľahšie dostupné, keď je to najviac potrebné
- Adaptive brightness - automaticky prispôsobuje jas displeja podľa naučených zvyklostí používateľa
- New System navigation - prináša jedno domáce tlačidlo zaisťujúce inteligentné predikcie a odporúčania (treba povoliť v nastaveniach)

Novinkám v Andoide Pie sme sa venovali v článku Android P: ovládanie gestami, umelá inteligencia a jednoduchosť. Podrobnú recenziu smartfónu si môžete prečítať v článku Nokia 6.1 - čistá, ale spomalená.

Podľa konzorcia HMD Global, ktoré stojí za značkou Nokia, sa novej verzie Pie dočkajú všetci majitelia doteraz vydaných smartfónov.

Zdroj: tlačová správa

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188