Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Dicota Privacy Filter zabráni nechceným pohľadom na váš displej

· · Diskusia
Vyskúšali sme fóliu, ktorá má pozorovacie uhly displeja znížiť na 30°. Pri pohľade z boku zvedavé oči namiesto obsahu vašich konverzácií uvidia len veľké tmavé plochy.

Váš mobil môžete chrániť nespočetným množstvom fólií a ochranných skiel. Väčšina z nich má za úlohu chrániť displej pred rozbitím pri pádoch alebo škrabancami nazbieranými počas bežného používania.

Táto fólia je trochu iná. Má totiž chrániť dáta na displeji pred zvedavými očami okolo vás. Jednoducho povedané, ak ju na svoj mobil nalepíte, obraz by ste mali vidieť iba pri priamom pohľade na obrazovku spredu. Osoby stojace vedľa vás uvidia len tmavé a nečitateľné plochy podobne, ako na špeciálnych monitoroch v bankách.

Dicota Privacy Filter

Na smartfónoch a tabletoch môžete všetky obrázky v článku priblížiť pomocou dvoch prstov. Na počítači môžete obrázok klikom presunúť do popredia a šípkami na klávesnici preskočiť na ďalší.

Posúdenie užitočnosti a využitie necháme na vás. Keďže webové stránky Dicota.com ponúkajú podobné fólie na celý rad biznis notebookov a väčšinu novších iPhonov alebo iPadov, svojich zákazníkov medzi cestujúcimi manažérmi či bezpečnostnými pracovníkmi si toto riešenie zrejme nájde.

Nájdeme tu aj fólie pre pár Samsungov z lacnejšej série Galaxy A. Fólie na nové vlajkové lode ako Galaxy S9 alebo Galaxy Note 9 v ponuke nie sú. Predpokladáme, že kvôli ich zahnutému displeju. Ich majitelia problémy s hľadaním vhodných ochranných skiel určite dobre poznajú.

Dicota Privacy Filter

Dicota Privacy Filter kúpite v tenkej obálke, v ktorej nájdete všetko potrebné: fóliu hrubú 0,5 mm, jednoduchý návod a vlhčenú utierku pre vyčistenie a odmastenie displeja.

Tá neobsahuje alkohol, po vyčistení teda odporúčame displej nechať oschnúť, alebo prostriedok doleštiť inou utierkou z mikrovlákna. Z fólie odstránite ochranný štítok a potom už bude dôležité len čo najpresnejšie nalepenie na mobil.

My sme testovali fóliu určenú pre iPhone 7 Plus. Prekrýva celý displej, do rohov a rámu ochranného skla ale príliš nezasahuje. Mobil s nalepeným Privacy Filterom teda nebude vyzerať príliš vábne. Počítajte s tým, že vystúpené okraje aj výrez okolo stredového tlačidla, reproduktoru a prednej kamery sa okamžite stanú lapačmi nečistôt.

Dicota Privacy Filter

Vyvýšené okolie okolo domáceho tlačidla možno niektorí používatelia uvítajú, ľahšie ho totiž nahmatáte aj naslepo. Inak ale toto riešenie vyhlasujeme za výsostne funkčné, nie estetické.

Hlavnou úlohou má každopádne byť blokovanie pohľadov z boku a zvýšenie bezpečnosti. Špecifikácie fólie uvádzajú, že viditeľné uhly zo všetkých štyroch smerov (zľava, sprava, zhora a zdola) obmedzí na 30°.

Fólia je hrubá 0,5 mm a pomerne tmavá, Aj pri pohľade spredu teda bude obraz výrazne tmavší. To vás pravdepodobne prinúti k zvýšeniu jasu a trochu zníži účinnosť filtra. V praxi môžeme hovoriť o spoľahlivom blokovaní približne od 45-stupňových a väčších uhlov. Na odrušenie pohľadov spolucestujúceho alebo inej osoby sediacej tesne vedľa vás to však postačí.

Dicota Privacy Filter

Majiteľ takto chráneného smarfónu si bude musieť zvyknúť na tmavší obraz, nižší kontrast a menej saturované farby, čo pri každodennom používaní nie je práve príjemné. Sťaží sa tiež presná úprava fotografií a na bielych plochách určite spozorujete šikmé vlásočnice polarizačného filtra. Drobným benefitom by mala byť lepšia čitateľnosť na slnku.

Dicota Privacy Filter

Fólie Dicota Privacy Filter pre smartfóny stoja približne 30 eur. Za riešenie pre iPhone 7/8 a 7/8 Plus zaplatíte rovnako, no podobné produkty pre počítače a desktopové monitory môžu byť aj niekoľkokrát drahšie.

Odporúčaná cena: 28,90 eur

Záver

Ak vy alebo vaša firma podobné riešenie potrebujete, Dicota Privacy Filter spoľahlivo odblokuje pohľady na displej od vedľa stojacich osôb. Papierové údaje hovoria o 30-stupňovom a väčších uhloch, po pridaní jasu na maximum sa môžete stále spoľahnúť na približne 45°.

Pre bežného používateľa sa podobné riešenie zrejme príliš nevyplatí. Obraz výrazne stmavne aj pri pohľade priamo spredu a jeho farby budú narušené. Fólia pomerne výrazne vystupuje a bude zachytávať prach. Na jej poškodenie ale Dicota ponúka záruku 24 mesiacov.

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188