Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Facebook Lite prichádza aj na iOS

· · Diskusia
Odľahčenú verziu aplikácie ocenia najmä majitelia starších iOS zariadení. Je šetrnejšia na pamäť, spotrebuje menej dát aj energie. Zatiaľ je k dispozícii len vo vybraných regiónoch.

Klasická verzia Facebooku sa stáva čoraz náročnejšou. Pribúdajú nové funkcie a rôzne vylepšenia, ktoré potrebujú viac pamäte, väčší dátový balíček a výkonnejší smartfón. Nie každý má o tieto funkcie záujem.

Z toho dôvodu vznikla aplikácia Facebook Lite. Odľahčená verzia sociálnej siete poslúži majiteľom so slabšou hardvérovou výbavou a nízkou kapacitou pamäte.

Facebook Lite

Je vhodná vtedy, keď máte starší telefón alebo pomalé internetové pripojenie v 2G pokrytí. Po Androide teraz prichádza aj na iOS, kde je zatiaľ dostupná len vo vybraných regiónoch. Inštalačný balíček má len 5 MB. Aplikácia je navrhnutá tak, aby spotrebovala výrazne menej dát a energie. Facebook s ňou cieli hlavne na rozvíjajúce sa trhy, kde sú dáta v porovnaní so zvyškom sveta drahšie.

Obmedzenú dostupnosť mala aj aplikácia Messenger Lite, ktorá však v apríli minulého roka dorazila aj do slovenského Google Play. Preto je možné, že sa k nám neskôr dostane aj Facebook Lite pre iOS.

Zdroj: Facebook

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188