Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Samsung a Google pracujú na spoločnej platforme pre správy

· · Diskusia
Cieľom je podporiť iniciatívu RCS, ktorá by mala nahradiť klasické SMS-ky. Nové správy prinesú viac možností, odosielanie cez Wi-Fi, zobrazenie notifikácií či zdieľanie fotiek alebo videí vo vysokom rozlíšení.

Samsung už nejaký čas spolupracuje s Google na tom, aby vylepšil používateľskú skúsenosť s odosielaním správ. Firmy chcú podporiť iniciatívu Rich Communication Services (RCS), ktorá pracuje na urýchlení globálneho komunikačného pokrytia.

Obsahuje komunikačný protokol medzi mobilnými telefónmi rôznych výrobcov a operátorom, s cieľom nahradiť klasické SMS správy, pričom chce priniesť bohatšie nastavenia a viac možností.

Samsung Galaxy A5 (2017) A520F

Výsledkom má byť spolupráca služieb Samsung a Android správ. Umožní napríklad odosielanie správ cez Wi-Fi (bez využitia aplikácií tretích strán), vytváranie skupinových konverzácií, zobrazí upozornenie, keď vám niekto píše, alebo videl vašu správu. Výhodou má byť aj zdieľanie fotografií a videí vo vysokom rozlíšení.

Samsung a Google chcú zabezpečiť, aby ich aplikácie na odosielanie správ hladko spolupracovali s technológiou RCS každej ďalšej spoločnosti, ktorá sa do iniciatívy zapojí.

Kórejský výrobca momentálne vyberá existujúce telefóny, ktoré dostanú podporu RCS. Potvrdené sú zatiaľ Samsung Galaxy S8 a S8+, modely predstavené v budúcnosti už budú podporované natívne.

Zdroj: Samsung

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188