Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Alcatel 5V prichádza na Slovensko

· · Diskusia
Čoskoro sa v slovenských obchodocch objaví cenovo dostupný dual SIM android s 6,2-palcovým natiahnutým displejom s výrezom, leskou konštrukciou a 4000 mAh batériou.

Alcatel 5V je prvým smartfónom z portfólia výrobcu, ktorý ponúka tzv. výrez v hornej časti displeja. Tento prvok si našiel svojich fanúšikov aj odporcov, no netreba zabúdať, že horná lišta nie je plnohodnotná. Vždy bude zobrazovať menej informačných ikon než tradčný displej.

Alcatel 5V

Novinka dostala štýlový dizajn s vysoko lesklou konštrukciou, ktorá je ale lapačom odtlačkov. Napriek hladkému povrchu sa plast v ruke nešmýka tak ako sklo. Veľký 6,2-palcový displej ponúka pomer strán 19:9 a HD+ rozlíšenie 720 x 1500 bodov.

Alcatel 5V

Hardvérová výbava napovedá, že Alcatel 5V patrí do strednej triedy. Medzi kľúčové špecifikácie patrí osemjadrový procesor MediaTek MT6762, 3 GB operačná pamäť RAM a 32 GB úložisko rozšíriteľné microSD kartou do veľkosti 128 GB. Pri jej použití prídete o dual SIM funkciu.

Alcatel 5V

Výrobca láka na duálny 12 Mpix fotoaparát s podporou umelej inteligencie. Snímač rozpozná zachytenú scénu (ľudia, zviera, jedlo, portrét, noc a podobne) a prispôsobí tomu zvolený režim. Využiť môžete aj funkciu Google Lens. Videá zhotovíte vo Full HD rýchlosťou 30 snímok za sekundu.

Alcatel 5V

Vo výbave nechýba čítačka odtlačkov umiestnená na zadnej strane, FM rádio ani funkcia rozpoznávania tváre. Zamrzí použitie staršieho microUSB konektora. Batéria so 4000 mAh kapacitou by mala pri bežnom používaní vydržať dva dni na jedno nabitie.

Alcatel 5V sa bude vo vybraných obchodoch predávať za odporúčanú cenu 189 eur. Na výber bude čierny a modrý farebný variant. Kompletné špecifikácie spolu so živými fotografiami nájdete v základnom infe.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188