Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Snapdragon Wear 3100: tri režimy a nižšia spotreba batérie

· · Diskusia
Nový procesor pre chytré hodinky ponúkne vylepšenú výdrž batérie aj podporu troch režimov. Ambientný zobrazuje štandardné hodinky, športový je určený pre aktívne žijúcich ľudí a tradičný sa zameriava na čo najnižšiu spotrebu batérie.

Qualcomm predstavil nástupcu staršieho procesora, ktorý je určený pre nositeľné zariadenia. Snapdragon Wear 3100 a je zameraný najmä na zlepšenie výdrže batérie.

Podľa výrobcu by malo ísť o 4 až 12 hodín viac než v prípade predchodcu. Výdrž je však závislá od konkrétnych hodiniek, typu displeja, kapacity batérie a celkovej výbavy.

Snapdragon Wear 3100

Novinkou je aj podpora troch režimov. Ambientný zobrazuje štandardné hodinky s podporou notifikácií, animácií, 16 farieb a vylepšeného jasu. Športový je zameraný na ľudí s aktívnym životným štýlom a pripravený na aktivity ako ultramaratón, plávanie na dlhé vzdialenosti, cyklistiku alebo horskú turistiku.

Samozrejmosťou je GPS a monitor srdcového tepu. Tradičný režim je navrhnutý tak, aby mohli hodinky spotrebitelia využívať čo najdlhšie vďaka zvýšenej úspore energie. Čipset ponúkne štyri jadrá s výkonom 1,2 GHz, ktoré však stále využívajú staršiu architektúru ARM Cortex-A7.

K dispozícii bude v troch variantoch s Bluetooth a Wi-Fi, s GPS alebo s LTE pripojením. Qualcomm ho odberateľom začína odosielať už dnes. Medzi prvých zákazníkov patria firmy Fossil Group, Louis Vuitton a Montblanc.

Zdroj: Qualcomm

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188