Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Dilema: Honor Play vs. Xiaomi Pocophone (POCO) F1

· · Diskusia
Rozhodujeme sa medzi dvoma horúcimi novinkami s rýchlymi procesormi, pri ktorých však výrobcovia zachovali nízku cenu len odstránením niektorých funkcií. Je na vás, či vám budú chýbať.

Ak si ani vy neviete dať rady pri výbere nového mobilu a máte dvoch favoritov, nezdráhajte sa nám napísať. Kontaktovať nás môžete e-mailom na redakcia@fony.sk, do predmetu správy napíšte "Dilema". Z redakčnej pošty každý týždeň vyberieme najzaujímavejšiu otázku, ktorej sa budeme venovať formou takéhoto článku.

Patrik nám poslal tip porovnanie dvoch horúcich noviniek, ktoré by ste pri pohľade spredu možno mali problém navzájom rozlíšiť. Obe totiž verne kopírujú trendy nastolené iPhonom X. Ich majiteľov ale bude určite viac zaujímať mimoriadne lákavá hardvérová výbava za zaujímavú cenu.

Smartfóny Honor Play a Xiaomi POCO F1 ponúknu natiahnuté Full HD+ displeje s pomerom strán 19,5:9, respektíve 18,7:9. Honor tak dostal rozlíšenie 1080 x 2340 bodov, POCO (v európskych e-shopoch skôr Pocophone) 1080 x 2246 bodov.

Xiaomi POCO F1

Pri Xiaomi Pocophone F1 vás zrejme okamžite zláka rýchly procesor Qualcomm Snapdragon 845, použitý aj v tých najvýkonnejších androidoch za dvojnásobok ceny. Navyše, skombinovaný bude so 6-gigabajtovou operačnou pamäťou.

Zaujímavým plusom je integrácia infračervených vysielačov v hornom výreze. Odomykanie tvárou už ponúka veľa smartfónov, tie bez tohto pomocníka si však neporadia večer a v úplnej tme.

Podľa prvých testov sa zdá, že pozitívne hodnotenie si odnáša aj kvalitný displej, ktorý prináša verné farby a slušný kontrast. Niektorí fanúšikovia upozorňujú na použitie staršej verzie ochranného skla Gorilla Glass 3, hoci firma Corning ho iným výrobcom ponúka už v šiestej generácii.

Použitie IPS displeja namiesto OLED či AMOLED technológie za nevýhodu nepovažujeme. Niekomu môže prekážať skôr plastová konštrukcia.

Oficiálny mi-store.sk už naskladnil Xiaomi Pocophone F1 v 64 GB verzii za 389 eur. Prvá várka sa rýchlo vypredala, 128 GB model v ponuke momentálne vôbec nie je. Obe úložiská rozšírite microSD kartou, v prípade, že mobil nebudete využívať s dvojicou SIM naraz.

Xiaomi POCO F1

Na zadnej strane si svoje miesto našla čítačka odtlačkov prstov aj duálny fotoaparát. Ten kombinuje 12-megapixelový čip (f/1.9) so schopnosťou nahrávať 4K videá pri 30 fps s pomocným 5 Mpix snímačom. Ako je vám určite jasné, slúži na softvérové rozostrovanie pozadia v režime portrét.

Na reálny test a kompletnú recenziu si budete musieť pár týždňov počkať. Predpokladáme, že k výdrži nebudeme mať námietky, výrobca totiž do Pocophone F1 integroval 4000 mAh batériu.

Smartfón bude pravdepodobne najlacnejším zariadením so Snapdragonom 845 na trhu. Nízka cenovka so sebou však nevyhnutne priniesla aj niekoľko nevýhod, ktoré majiteľ bude musieť stráviť.

Za najväčšiu považujeme absenciu NFC. Mnohí klienti podporovaných bánk si už určite zvykli na platenie cez Google Pay aj u nás. S týmto mobilom bude tento spôsob nepoužiteľný. Zamrzí tiež absencia optickej stabilizácie fotoaparátu aj vodeodolnosti a relatívne pomalé nabíjanie (2 A adaptér).

Honor Play vsádza na vlastný procesor HiSilicon Kirin 970. Oproti spomínanému Snapdragonu 845 by nemal veľa strácať, sesterský Huawei ho totiž osádza aj do modelov P20 a P20 Pro.

Honor Play

Honor Play u nás ale kúpite zatiaľ iba vo verzii so 4 GB RAM a 64 GB vnútorným úložiskom. Poteší aspoň, že bude ešte lacnejšia než pri Xiaomi Pocophone F1. Na skladoch slovenských e-shopov je za 329 eur.

Honor Play má 16-megapixelový fotoaparát so svetelnosťou f/2.2, pomocný snímač pre rozostrovanie zas naopak dostal menšie, iba 2 Mpix rozlíšenie. Ani tu sa ale nedočkáte stabilizácie.

Honor Play

Mobil bohužiaľ zdieľa tiež niekoľko nedostatkov zmienených v odstavci vyššie. K absencii vodeodolnosti a NFC (najmä pre bezkontaktné platby) si navyše musíte pripočítať tiež menšiu 3750 mAh batériu.

To by bol zrejme dôvod, prečo by sme si z tejto dvojice vybrali radšej Xiaomi Pocophone F1 s väčšou operačnou pamäťou, hoci zostavený z lacnejších materiálov.

Všetky podobné články nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188