Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Dilema: LG G6 vs. Honor 10

· · Diskusia
Môže minuloročná vlajková loď ešte stále obstáť proti novinke z apríla tohto roka? Vďaka QHD dispeju a širokouhlému fotoaparátu zrejme áno. Najmä ak jej cena výrazne klesne.

Ak si ani vy neviete dať rady pri výbere nového mobilu a máte dvoch favoritov, nezdráhajte sa nám napísať. Kontaktovať nás môžete e-mailom na redakcia@fony.sk, do predmetu správy napíšte "Dilema". Z redakčnej pošty každý týždeň vyberieme najzaujímavejšiu otázku, ktorej sa budeme venovať formou takéhoto článku.

Dnes s konečným rozhodnutím pomôžeme Jánovi: "Zdravím, rozhodujem sa medzi LG G6 a Honorom 10. Ide mi hlavne o rýchly operačný systém a dobrý fotoaparát. Za odpoveď vopred ďakujem."

LG G6 sme spoznali už v úvode minulého roka, no aj preto ide o čoraz lákavejší smartfón pre každého, kto nechce míňať veľa peňazí. Aktuálne si ho môžete kúpiť už za 320 eur. Honor 10 je o viac než stovku drahší. Overené e-shopy ho ponúkajú za 439 eur.

LG G6 (H870)

LG vás poteší jemnejším 5,7-palcovým QHD+ displejom s rozlíšením 1440 x 2880 bodov a funkciou Always-on, no čítačka a vypínač na chrbte nemusia vyhovať každému. Majitelia telefónu často hlásia, že si zvykli, ale pri položení telefónu na stôl či upevnení v držiaku na palubnej doske auta sa k nim určite nedostanete.

Honor na mierne väčšej uhlopriečke ponúkne len Full HD+ rozlíšenie. Menej detailne vykreslený text však nebude až tak zaťažovať batériu. Akumulátor s 3400 mAh tak vydrží oveľa viac než 3300 mAh batéria v G6-tke.

Honor 10

Čínsky Honor 10 vám daruje dvojnásobné 64 GB vnútorné úložisko pre uchovanie fotografií, videí a aplikácií, jedinú ochranu jeho sklenenému telu ale poskytne lacné silikónové puzdro priamo v balení. LG získa body za odolnosť proti vode, prachu a pádom. Balenie sa hrdí certifikáciami IP68 aj MIL-STD 810G.

Smarfóny vsadili na rozdielne čipsety. Proti Snapdragonu 821 a Adrenu 530 tu stojí Kirin 970 s Mali G72. Honor má výhodu v neskoršom príchode na trh, vyhrá teda väčšinu benchmarkov testujúcich hrubý výkon. S rýchlosťou reakcií ale budete určite spokojní pri oboch súperoch.

Jána a mnohých ďalších teda bude zrejme zaujímať hlavne porovnanie fotoaparátov.

Tu je naším víťazom LG G6. Umne totiž kombinuje klasický a širokouhlý fotoaparát s až 125° záberom. Výrazne to osvieži vaše fotky prírody či interiérov a získate viac voľnosti a alternatív pri kompozícii vašich snímok. Čo na tom, že budú mať len 13 megapixelov? V článku Na Zelené pleso s LG G6 (30 širokouhlých fotiek) sa pozrite, čo s týmto telefónom vykúzlil kolega Richard.

LG G6 (H870)

Honor 10 má síce dva objektívy tiež, ale výrobca ich koncept pochopil trochu inak. Hlavný snímač dostal 16 megapixelov, druhý (monochromatický) dokonca 24 Mpix. Výsledok má ponúknuť detailnejšie fotky večer a v noci, o čom sa môžete presvedčiť v našom článku Takto fotí Honor 10.

Honor 10

LG G6 teda podľa nás používateľovi ponúkne lepšie možnosti pri fotografovaní, jemnejší displej a vyššiu odolnosť. Bude tiež výrazne lacnejší. Honor 10 zas osloví pri záberoch v noci, dlhšie vydrží na jedno nabitie a ponúkne dvojnásobné úložisko.

Ak vám tento krátky súhrn vlastností nestačí. Prečítajte si obe recenzie. Test LG G6 - ešte nákazlivejší širokáč pripravil kolega Tomáš, od Matúša zas nájdete recenziu Honor 10 - útok proti vlastným.

Všetky podobné články nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188