Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Telekom pokryl 4G+ s rýchlosťou až 400 Mbps ďalšie mestá

· · Diskusia
Telekom pokračuje v expanzii siete 4G+ / LTE-CA a pokryl ďalšie slovenské mestá. Spolu je táto rýchla dátová sieť dostupná už v 23 slovenských mestách.

Novými lokalitami so 4G+ sieťou s maximálnou prenosovou rýchlosťou do 300 Mbps sú tri mestá na Považí, a to Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica a Nemšová. Operátor zároveň zrýchlil 4G+ sieť v dvoch mestách: v Nitre a Prešove, kde boli inštalované nadstavby pre rýchlejšiu sieť. Zákazníci tak majú k dispozícii rýchlosť do 400 Mbps.

4G+ sieť Telekomu je teraz k dispozícii už v 23 slovenských mestách: Bratislava, Stupava, Pezinok, Senec, Šamorín, Dunajská Streda, Orechová Potôň, Nové Zámky, Nitra, Trnava, Piešťany, Trenčín, Dubnica nad Váhom, Nová Dubnica, Nemšová, Žilina, Vrútky, Martin, Banská Bystrica, Zvolen, Poprad, Košice a Prešov.

nazov

V týchto mestách je inštalovaná minimálne sieť LTE-CA do 300 Mbps, vo väčšine miest je už aj vyššia (do 400 či 500 Mbps).

Na využívanie rýchlej dátovej LTE siete potrebujete byť nielen v pokrytí signálu 4G+ (zobrazí sa vám ikona na displeji mobilu v informačnej lište), ale musíte mať vhodné zariadenia s podporou LTE určitej kategórie a kompatibilnú SIM kartu. Starú kartu za novú vám vymenia v predajni bezplatne.

Väčšina dnešných smartfónov s lepšou výbavou už podporuje CAT 6, čo znamená maximálnu prenosovú rýchlosť do 300 Mbps, no taký iPhone 6 zvláda LTE len do 150 Mbps. Smartfóny s CAT 9 podporujú 450 Mbps a na 500 Mbps rýchlosť potrebujete zariadenie s CAT 11 a viac.

Pokiaľ vás zaujíma, akú maximálnu rýchlosť môže dosiahnuť v LTE sieti váš smartfón, odpoveď nájdete na Wikipédii. Rýchlosť záleží od kategórie CAT, akou dané zariadenie disponuje. Aktuálne je s najvyššou kategóriou CAT18 dostupných na trhu už niekoľko zariadení. Sú to smartfóny s čipsetom Snapdragon 845 (1200 / 150 Mbps), Kirin 970 (1200 / 150 Mbps) a Exynos 9810 (1200 / 200 Mbps).

Zdroj: operátor

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188