Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Telekom: v roamingových dátach vedie Chorvátsko, v hlase Rakúsko

· · Diskusia
V júli už naplno bežala dovolenková sezóna, ktorá prezradila, ktoré destinácie sú pre zákazníkov najlákavejšie. Z júlovej štatistiky Telekomu vyplýva, že v jednej krajine uprednostňujú dátovanie, z inej najviac volajú a SMS-kujú.

Slováci sa v júli naplno rozbehli do dovolenkových destinácií ako Chorvátsko, Rumunsko a Grécko. Svedčia o tom roamingové štatistiky za júl, ktoré poskytol Telekom.

Najsilnejšie v dátach bolo Chorvátsko, zaostávalo v hovoroch a SMS-kách. Podľa operátora najviac dát minuli zákazníci v EÚ práve pri Jadrene. Oproti minulému roku sa ich prevádzka zvýšila približne o 70 %. Júl je oveľa silnejší než bol jún, a to celkovo až štvornásobne, hlavná sezóna sa prejavuje naplno.

Chorvatsko

V júli zlákalo Slovákov aj Bulharsko. Presurfovali tam 5-krát viac dát a prevolali 4-krát viac minút než v minulom mesiaci. Medziročný nárast však nie je taký vysoký, čo signalizuje, že v Bulharsku sa síce prevádzka zvyšuje, no nie s takým výrazným rozdielom.

Grécko je stabilná destinácia s miernym nárastom. Ak si porovnáme jún a júl vyjde nám, že Slováci presurfovali viac než 2x toľko dát a prevolali o 70 % minút viac. Sú to solídne nárasty, no nie také vysoké ako pri Jadrane. Aj medziročne sa Slováci prejavili vo vyššej miere, najviac pri dátach (o 63 % viac) a pri SMS (o 50 % viac).

Rím

Pri hovoroch a SMS-kách je jednoznačným lídrom Rakúsko. Náš sused láka nielen pracujúcich, ale aj dovolenkárov. Podobne ako v júni aj v siedmom mesiaci roka uskutočnili zákazníci Telekomu najviac hovorov a odoslali najviac SMS v roamingu práve tu. No pri dátach sú silnejšie ostatné krajiny, Rakúsko je až na 4. mieste.

Česko síce nevyhralo ani jednu kategóriu, no objemy hovorov, SMS a dát sú stále vysoké. Pri hovoroch a dátach je Česko druhé najobľúbenejšie miesto, pri SMS mu patrí tretie miesto.

Praha

Podrobné rebríčky hovorov, SMS správ a dát:

TOP5 krajín pre hovory z EÚ
Pri hovoroch nenastala žiadna zmena v TOP3, akurát Chorvátsko sa pretlačilo na štvrtú pozíciu.

1. Rakúsko
2. Česko
3. Nemecko
4. Chorvátsko
5. Maďarsko

TOP5 krajín pre SMS z EÚ
Tento rebríček sčasti kopíruje pozíciu hovorov, len z Nemecka sa poslalo viac SMS než z Česka.

1. Rakúsko
2. Nemecko
3. Česko
4. Chorvátsko
5. Maďarsko

Koloseum

TOP5 krajín pre dáta v EÚ
Po prvý raz je v rebríčku aj Taliansko. Pre hovory a SMS nie je také preferované, no pri celkovom objeme dát dokáže poraziť aj Bulharsko, Grécko či iné krajiny. Na Chorvátsko však stále nemá. Tam zákazníci preniesli len v júli 2-násobne viac dát než v Taliansku.

1. Chorvátsko
2. Česko
3. Nemecko
4. Rakúsko
5. Taliansko

Zdroj: tlačová správa

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188