Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Android 9.0 Pie prichádza na prvé zariadenia

· · Diskusia
Po mesiacovch špekulácií a čakania sme sa dozvedeli oficiálny názov najnovšej platformy Googlu. Okrem Pixelov patrí medzi prvé zariadenia s novým Androidom aj Essential Phone.

Žiadne Pistachio ani Pineapple, ale jednoducho Pie - koláč. Android doteraz označovaný písmenom P začali vývojári postupne testovať už od marca. Viac podorobností o pripravovanej verzii priniesla májová Google konferencia.

Základným pilierom operačného systému Android 9.0 Pie má byť inteligencia, jednoduchosť a digitálny blahobyt, pričom Google do platformy implementoval okrem umelej inteligencie aj strojové učenie.

Android 9.0 Pie

Novinkám, ktoré pripravovaná platforma prinesie, sme sa venovali v článku Android P: ovládanie gestami, umelá inteligencia a jednoduchosť.

Medzi prvé zariadenia, ktoré už oficiálne dostávajú aktualizáciu na Android Pie, patria smartfóny Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL a Essential Phone.

V priebehu nasledujúcich týždňov a dá očakáva update pre zariadenia zaradené do programu Android One, kam patria niektoré modely značiek Nokia, HTC, Sony, Xiaomi alebo OnePlus. Postupne sa Android 9.0 Pie dostane aj na ďalšie smartfóny rôznych značiek.

O tom kedy a na ktoré modely rozhodujú výrobcovia. Napríklad OnePlus už oznámil, že Android Pie dostanú aj OnePlus 3 a 3T.

Zdroj: blog.google

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188