Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Poradňa: Máte plné iCloud úložisko? Poradíme, čo s tým

· · Diskusia
Pokiaľ je váš iCloud plný, mali by ste zvážiť zakázanie zálohovania fotografií a niektorých ďalších aplikácií. Tie môžu zaberať až príliš veľa priestoru.

Ak aj vás trápi nejaký problém s telefónom, mobilným operátorom alebo hľadáte nejaký špecifický mobil, napíšte nám e-mail na redakcia@fony.sk s predmetom správy "Poradňa". Z redakčnej pošty každý týždeň vyberieme najzaujímavejšiu otázku a tej sa budeme venovať formou takéhoto článku.

Napísal nám aj Daniel: "Ahojte, mám problém s mojim iPhone 7. Mám plné iCloud úložisko a tak mi telefón nezálohuje fotky. Objednal som si 50 GB za 1 € navyše, ale nefunguje to ani tak. iOS mi stále píše, že je iCloud plný. Nastavené by som to mal mať správne. Dúfam, že mi budete vedieť poradiť."

Navýšenie iCloud úložiska z bezplatných 5 GB na väčšie v týchto prípadoch môže pomôcť. Apple ponúka 50 GB za 0,99 eur, 200 GB za 2,99 eur alebo 2 TB za 9,99 eur mesačne.

Pokiaľ však v iPhone máte naozaj veľa fotografií a videí, nemusí stačiť ani Danielových 50 GB. Preto mu odporúčame skontrolovať, koľko jednotlivé aplikácie v iCloude zaberajú a tie najväčšie v prípade potreby zo zálohy vylúčiť.

Zamierte do systémových nastavení, kliknite na prvú možnosť s vaším menom (Apple ID, iCloud, iTunes a App Store), potom kartu iCloud a Spravovať úložisko.

iCloud

Následne vyberte Zálohy a Tento iPhone. Telefón vám ukáže veľkosť poslednej zálohy v iCloude aj predpokladanú veľkosť ďalšej zálohy, ktorá sa na servery spoločnosti nahrá pri pripojení iPhonu na Wi-Fi a nabíjačku. Samozrejme len v prípade, že bude menšia ako váš 5 GB, 50 GB, 200 GB alebo 2 TB limit.

Ja som zo svojej zálohy musel vyčleniť Knižnicu fotiek (fotografie a videá namiesto toho zálohujem cez Google Fotky) a aplikáciu DJI GO 4, s ktorými by bola príliš veľká. Takto sa s 1,4 GB dát pohodlne zmestím do bezplatného 5 GB iCloud účtu, ktoré má k dispozícii každý majiteľ Apple ID konta.

Pre jednoduchšie lokalizovanie prepínačov pre výber konkrétnych aplikácií a dát na zálohovanie sme pripravili aj malý videonávod.

Všetky podobné články nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188