Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Takmer tretina Slovákov chce platiť bezkontaktne nositeľným zariadením

· · Diskusia
Vo využívaní moderných platobných metód patria Slováci na špičku v rámci Európy. Už desať rokov môžeme využívať bezkontaktné platby a rastie záujem o elektronické peňaženky.

Od svojho zavedenia spoločnosťou Mastercard v roku 2008 sa bezkontaktné platby tešia u Slovákov stále väčšej obľube. Sú jednoduché, rýchle, pohodlné a pri dodržaní pravidiela aj bezpečné.

Kým v roku 2011 bolo v obehu okolo 392-tisíc bezkontaktných platobných kariet spoločností Mastercard a Visa, o sedem rokov neskôr ich počet vzrástol na takmer 5 miliónov, pričom až 89 % Slovákov využíva bezkontaktnú platobnú kartu aspoň raz sa rok.

Narozdiel od zvyšku Európy, kde tento typ platieb využíva len 49 % obyvateľov, u nás je to takmer 90 %. Už za prvý kvartál tohto roka Slováci v bezkontaktnom platení s počtom transakcií 72 651 825, takmer dosiahli celkový počet transakcií vykonaných za celý minulý rok. V roku 2017 bezkontaktne zaplatili spolu 73 030 914-krát.

Mastercard

Slováci zároveň stále viac využívajú na platenie svoj mobilný telefón, inteligentné hodinky či náramok. Elektronickú peňaženku pre bezkontaktné platby mobilom na patobnom terminály môžete mať uloženú napríklad v aplikácii Google Pay, na platby za tovar na internetových stránkach alebo v prevádzkach platobných partnerov môžete využívať Masterpass.

V porovnaní s európskymi krajinami ako Nemecko, Francúzsko, Česká republika, Maďarsko alebo Poľsko, kde využíva mobilné platby v priemere 38 % obyvateľov, na Slovensku je to 51 %. Digitálnu budúcnosť predstavuje aj aplikácia Global Pay, ktorá umožňuje zákazníkom objednávať a platiť za jedlo priamo od stola. Za jedlo sa platí prostredníctvom digitálnej peňaženky Masterpass.

Mastercard

Aktuálne je tento spôsob dostupný v bratislavskej reštaurácii U zlatého bažanta a postupne sa bude na Slovensku rozširovať ďalej. Z jedálneho lístka v aplikácii si vyberiete o čo máte záujem a cez Masterpass zaplatíte. Zamestnanci prevádzok sa menej nabehajú k stolom zákazníkov a tí môžu po konzumácii rýchlejšie odísť. Nemusia čakať na čašníka s účtom.

Mastercard

Budúcnosť platieb je jasná. Viac než 31 % Slovákov má záujem platiť bezkontaktne pomocou inteligentných hodiniek, náramkov, kľúčeniek a ďalších nositeľných zariadení. Na Slovensku elektronickým peňaženkám dáva prednosť až 47 % obyvateľov, pričom európsky priemer predstavuje 40 %.

Do roku 2020 bude podľa predikcií spoločnosti Mastercard až 62 % nositeľných zariadení obsahovať platobné funkcie a dá sa očakávať, že Slováci budú v tejto oblasti stále patriť medzi špičku.

Zdroj: tlačová správa

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188