Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Dilema: Honor 9 vs. Honor 10

· · Diskusia
Novší model prináša výkonnejší hardvér, fotoaparáty s vyšším rozlíšením, natiahnutý displej a trochu silnejšiu batériu. Stále mu však chýba odolnosť voči vode. Bude tiež o stovku drahší.

Ak si neviete dať rady pri výbere nového mobilu a máte dvoch favoritov, nezdráhajte sa nám napísať. Kontaktovať nás môžete e-mailom na redakcia@fony.sk, do predmetu správy napíšte "Dilema". Z redakčnej pošty každý týždeň vyberieme najzaujímavejšiu otázku, ktorej sa budeme venovať formou takéhoto článku.

Tomáš už má jasno v tom, akú značku preferuje, no s konkrétnym modelom mu ešte máme pomôcť: "Dobrý deň, chcem si kúpiť nový telefón. Rozhodujem sa medzi Honorom 9 a Honorom 10. Chcem mobil na dlhšie obdobie (viac ako 3 roky, možno aj 5 rokov). Poraďte mi, ktorý z týchto dvoch telefónov je výkonovo a ako fotomobil lepší. Honor 9 sa dá kúpiť za 340 € a Honor 10 stojí 440 €. Oplatí sa priplatiť 100 € a kúpiť Honor 10? Ktorý z týchto dvoch by ste mi odporučili?"

Väčšinou platí, že novší model ponúka oproti svojmu generačnému predchodcovi o niečo viac výkonu a pár funkcií navyše. Ak si ho plánujete ponechať niekoľko rokov, bude mať náskok pri doručovaní aktualizácií operačného systému a mohol by sa dočkať minimálne jednej verzie naviac.

Tak napríklad Honor 9 štartoval s Androidom 7.0 Nougat a Orea sa dočkal až vo februári tohto roku. Honor 10 o pár mesiacov neskôr už verziu 8.1 ponúkal priamo v balení. Určite sa dočká aj Androidu P.

Honor 9

Honor 10 ponúka novší čipset Kirin 970 spolu s grafickým jadrom Mali G72. Honor 9 si musí vystačiť s 960-tkou a čipom Mali G71. Operačnú pamäť so 4 GB kapacitou a 64 GB vnútorné úložisko ponúkajú oba, Honor 10 však už prišiel o slot na microSD karty. Na Slovensku ho ale kúpite aj v 128 GB verzii.

Najväčšou viditeľnou zmenou je stávka na natiahnutý Full HD+ displej s pomerom strán 19:9 a výrez v hornej časti po vzore iPhonu X. Starší model ponúka konzervatívnejšiu obrazovku v štandarde 16:9.

Honor 10

Za svojich sto eur navyše by sa Tomáš dočkal aj o 200 mAh silnejšej batérie (3400 mAh), trochu lákavejších farebných kombinácií skleneného tela a kvalitnejšieho Hi-Fi výstupu cez slúchadlá pripájané do tradičného 3,5 mm audio jacku.

Medziročné zmeny nemohli obísť ani fotoaparáty. Najmä ten predný nad displejom poskočil z 8 Mpix na rekordných 24 Mpix podobne ako pri top modeloch sesterského Huaweiu.

Narástlo aj rozlíšenie zadnej dvojice farebného a čierno-bieleho snímača, ktorá okrem rozostrovania pozadia výrazne pomáha tiež v noci a pri večerných scenériách.

Honor 10

Honor 9 ponúka 12 Mpix + 20 Mpix fotoaparáty s clonovým číslom f/2.2, Honor 10 až 16 Mpix + 24 Mpix s clonou f/2.0 a f/1.8. Pri oboch je samozrejmosťou nahrávanie 4K videí pri 30 fps.

Ukážkové fotografie staršieho Honoru 9 nájdete tu, článok Takto fotí Honor 10 vás zas nasmeruje na zábery z novšieho kúsku.

Honor 9

Záujemca o niektorý z týchto dvoch smartfónov by si tiež mal prečítať naše recenzie
Honor 9 - ešte lepší, ešte klzkejší
a Honor 10 - útok proti vlastným. Upozorňujeme v nich napríklad na stále chýbajúcu odolnosť voči vode či notoricky šmykľavé telo, ktoré však na desiatke inžinieri trochu eliminovali.

Honor 10 bude vo viacerých smeroch lepší - výkonnejší, s trochu väčším displejom, kvalitnejším fotoaparátom a mierne silnejšou batériou. Či mu dáte prednosť alebo ušetríte a kúpite deviatku, necháme na vás.

Pri plánovanej životnosti niekoľko rokov sa sto eurový rozdiel môže ľahko stratiť. Tomášov odhad na tri či dokonca päť rokov používania jedného zariadenia je však naozaj veľmi optimistický. Minimálne bez výmeny každodenne nabíjanej batérie v servise to určite nebude reálne.

Všetky podobné články nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188