Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
ikona

Microsoft Surface Go (základné info)

· · Diskusia
Desaťpalcový tablet s HD displejom, OS Windows 10 S Mode, až 8 GB RAM, 128 GB SSD, stereo reproduktormi a podporou dotykového pera.

Základné parametre:

OS: Windows 10 S Mode
chipset: Intel Pentium Gold Processor 4415Y
grafický procesor: Intel HD Graphics 615

frekvencie: nepodporuje
rozmery: 245 x 175 x 8,3 mm
hmotnosť: 522 gramov
displej: 10'' (254 mm), IPS, 1800 x 1200, pomer 2:3, Gorilla Glass 3, 217 ppi
zadný fotoaparát: 8 Mpix, video Full HD, AF
predný fotoaparát: 5 Mpix, video Full HD
pamäť: 64 / 128 GB SSD + 4 / 8 GB RAM + microSD
globálny prenos dát: 2G, 3G, 4G / LTE
lokálny prenos dát: Bluetooth 4.1, Wi-Fi, USB-C, USB OTG
ostatné: stereo repro, audio jack, Surface Connector
batéria: ??? mAh, výmena v servise

Neobsahuje/nepodporuje: slot pre SIM, NFC, GPS, FM rádio (RDS, RT), čítačka odtlačkov, informačná dióda, IrDA (infraport), zvýšená odolnosť voči vode, rýchle nabíjanie, bezdrôtové nabíjanie

Pravdepodobná cena a dostupnosť: od 445 eur / august 2018

Zaujímavé odkazy:
Microsoft Surface Pro 2017: 12,3'' displej, až 1 TB SSD a LTE modul (25. 5. 2017)

Microsoft Surface Go

Na smartfónoch a tabletoch môžete všetky obrázky v článku priblížiť pomocou dvoch prstov. Na počítači môžete obrázok klikom presunúť do popredia a šípkami na klávesnici preskočiť na ďalší.

Microsoft oficiálne uviedol ďalšieho zástupcu radu Surface. Očakávaná novinka má najnižšiu cenovku z portfólia tabletov. Cieli na bežného používateľa a ponúka základnú výbavu. Konektivitou neohúri. K dispozícii bude zatiaľ iba Wi-Fi verzia, model s LTE by mal prísť neskôr. Medzi špecifikáciami výrobca neuvádza ani NFC či GPS, USB-C konektor je tu iba jeden.

Microsoft Surface Go

Výhodou je variabilná konštrukcia s integrovaným stojanom, dokúpiť sa bude dať plnohodnotná Bluetooth klávesnica s touchpadom, ktorá poslúži aj ako ochrana displeja, farebne zladenú myš a dotykové pero. Obrazovka s pomerom strán 2:3 a rozlíšením 1800 x 1200 bodov pokrýva odolné sklíčko Gorilla Glass tretej generácie.

Microsoft Surface Go

Operačný systém Windows 10 v režime S pracuje iba s aplikáciami stiahnutými z Microsoft Store. Prechod na štandardnú verziu systému by mal byť bezplatný. Surface Go sa bude predávať v dvoch konfiguráciách. V kombinácii 4 GB RAM a 64 GB SSD úložisko, drahší model ponúkne 8 GB operačnú pamäť a 128 GB SSD priestor. Na tele tabletu nájdeme aj slot pre microSD kartu.

Fotografie a Full HD videá zhotovíte zadným 8 Mpix fotoaparátom alebo prednou 5 Mpix kamerou. Tá poslúži aj na rozpoznávanie tváre pomocou funkcie Windows Hello. Pri prezeraní videá alebo počúvaní hudby oceníte 2 W stereo reproduktory. Kapacitu batérie výrobca neprezradil, upozorňuje však na deväťhodinovú výdrž na jedno nabitie.

Microsoft Surface Go je na vybraných trhoch zatiaľ dostupný na predobjednávky, štart predaja je v Európe naplánovaný na koniec augusta. Cena na rakúskom webe začína na sume 449,99 eur, za 8 GB verziu so 128 GB úložiskom zaplatíte 599,99 eur.

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188