Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Niektoré Samsungy odosielajú fotky cez správy bez vedomia používateľa

· · Diskusia
Náhodné fotografie sú odosielané cez natívnu aplikáciu Správy. Telefóny ich posielajú náhodným kontaktom bez vedomia používateľov a bez toho, aby odoslané fotky v správe zobrazili.

Ochrana súkromia používateľov je v technologickom svete stále horúcou témou. Na nepríjemnosti teraz naráža Samsung, ktorý má problém so svojou aplikáciou Správy. Niektorí používatelia hlásia, že telefóny odosielajú fotky náhodným kontaktom cez MMS bez ich vedomia. Téma sa začala rozoberať na sociálnej sieti Reddit .

Správy

Zo sťažností vyplýva, že ľudia dokonca ani nevedia, ktoré fotky boli odoslané, pretože ich aplikácia nezobrazuje. V niektorých prípadoch však došlo k odoslaniu celého obsahu fotoaparátu. Chyba sa začala spomínať pri modeloch Galaxy S9, S9+ a Galaxy Note 8 . O starších zariadeniach sa zatiaľ nehovorí. Zatiaľ nie je jasné, čo problémy spôsobuje. Samsung už sťažnosti eviduje a začal celú vec prešetrovať.

Niektorí špekulujú, že by za tým mohla byť najnovšia aktualizácia aplikácie Správy, ktorá má v predvolenom režime chybne nastavené povolenia. Kým sa problém nevyrieši, majitelia telefónov ich môžu obmedziť. Stačí prejsť do nastavení aplikácií, vybrať správy a v ponuke oprávnení zrušiť možnosť používať fotoaparát a čítať ukladací priestor zariadenia.

Zdroj: reddit.com

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188