Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Viacerí výrobcovia smartfónov chceli DxOMark podplatiť

· · Diskusia
Niektorí výrobcovia ponúkali známemu benchmarku peniaze za to, aby získali vyššie skóre v jeho testoch. Firma DxOMark to síce priznáva, ale nikdy vraj žiadne úplatky neprijala.

DxOMark patrí k najznámejším benchmarkovým nástrojom. Špecializuje sa na hodnotenie kvality fotoaparátu, ktoré po niekoľkých testoch oboduje výsledným skóre. Kladie dôraz na kvalitu fotografií v zhoršených podmienkach, rôzne režimy vrátane bokeh efektu a portrétu, kvalitu priblíženia, dynamický rozsah a niekoľko ďalších aspektov, ktoré sa podieľajú na výslednej snímke.

Známy benchmark teraz priznáva, že už mnohokrát dostal ponuky na úplatok od výrobcov smartfónov za to, aby ich model získal v rebríčku vyššie skóre.

DxOMark

Išlo predovšetkým o výrobcov, ktorí s DxOMark ešte nikdy predtým nespolupracovali a nechápali obchodný model. Francúzska spoločnosť však tvrdí, že nikdy žiaden úplatok neprijala a rovnaké postavenie chce zastávať aj v budúcnosti. Majú vlastný rozvrh a postupy pre recenzie, ktoré nepodliehajú nikomu.

Výrobcovia smartfónov svoje ponuky stiahli hneď, akonáhle im DxOMark svoju filozofiu vysvetlil. Niektorí sa podľa slov firmy zvykli aj ospravedlňovať a celú svoju ponuku považovali za nedorozumenie.

Samotná webstránka DxOMark je k dispozícii zdarma, vrátane všetkých testov a výsledkov. Firma to v budúcnosti nechce meniť a nestranný obchodný model jej plne vyhovuje.

Aktuálnym kráľom rebríčka je Huawei P20 Pro so skóre 109. Za ním nájdeme HTC U12+ a prvú trojku uzatvára Huawei P20.

Zdroj: androidheadlines.com

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188