Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Dilema: OnePlus 6 vs. LG V30

· · Diskusia
Horúca novinka od OnePlus sa predáva veľmi dobre. Náš čitateľ ju chce porovnať s vlaňajším LG V30. Má dať prednosť širokuhlému fotoaparátu alebo hrubému výkonu a výdrži batérie?

Ak si ani vy neviete dať rady pri výbere nového mobilu a máte dvoch favoritov, nezdráhajte sa nám napísať. Kontaktovať nás môžete e-mailom na redakcia@fony.sk, do predmetu správy napíšte "Dilema". Z redakčnej pošty každý týždeň vyberieme najzaujímavejšiu otázku, ktorej sa budeme venovať formou takéhoto článku.

Petr z Českej republiky si vyberá medzi dvoma parádne vybavenými high-end smartfónmi: "Dobrý deň, neviem sa rozhodnúť medzi OnePlus 6 a LG V30. Oba telefóny majú svoje klady aj zápory. Mohli by ste mi, prosím, poradiť? Ďakujem."

OnePlus 6 sme v redakcii testovali len nedávno. Dojmy kolegu Tomáša si môžete prečítať v článku OnePlus 6 - výkon má prednosť. Mobil od stále trochu netradičného výrobcu hardvérovou výbavou naozaj zaujme. LG porazí väčším 6,3-palcovým displejom, ktorý však dostal len Full HD+ rozlíšenie. Kórejský vyzývateľ ponúkne QHD panel, navyše bez výrezu, ktorí niektorí vyhľadávajú a iní nenávidia.

OnePlus 6

Je však vyššie rozlíšenie skutočne výhodou? Pri prehliadaní webu a zobrazovaní textu v aplikáciách určite áno, no viac pixelov získate len na úkor výdrže. A keďže oba smartfóny ponúknu rovnako veľký 3300 mAh akumulátor a OLED / AMOLED displeje, OnePlus 6 by na jedno nabitie mal vydržať o niečo viac.

Ponúkne o rok novší (a tiež úspornejší a výkonnejší) procesor Snapdragon 845 spolu s minimálne 6 GB operačnej pamäte či grafickým jadrom Adreno 630. Novinku si navyše okrem základnej verzie za 519 eur môžete nakonfigurovať aj s 8 GB RAM a 128 alebo dokonca 256 GB vnútorným úložiskom. S takouto voľbou teda pravdepodobne budete spokojní aj po pár rokoch používania.

LG V30 ponúkne "len" Snapdragon 835, Adreno 540 a 4 GB RAM. Navyše, začína až na 560 eurách.

LG V30

OnePlus 6 vsádza na Android 8.1 Oreo s odľahčenou nadstavbou Oxygen OS, ktorá sľubuje bleskové reakcie a rýchle dodávanie aktualizácií. LG V30 zas ponúkne výrazne upravený vzhľad LG UX 6.0 s pár vylepšeniami navyše. Je len na vás, ktorý prístup vám viac vyhovuje.

Telo šestky bohužiaľ neponúkne plnohodnotnú vodeodolnosť a lesklá čierna edícia Mirror Black je doslova magnetom na odtlačky. V30-tka oproti tomu ponúkne IP68 aj vojenský štandard MIL-STD 810G, takže zvládne trochu nešikovnejšie zaobchádzanie a pár tvrdších pádov na zem. Naša recenzia potvrdila kvalitný Hi-Fi Quad DAC audio výstup a pribalené slúchadlá B&O Play.

Najväčšie rozdiely si určite všimnete v prístupe oboch výrobcov k fotoaparátom. Z One Plus 6 vykukuje 16 Mpix hlavný a 20 Mpix sekundárny fotoaparát. Sme trochu prekvapení, že neponúkajú rozličné ohniskové vzdialenosti. A tiež mierne sklamaní. Duo tak využijete len pre softvérové rozmazávanie pozadí a naozaj slušné makro zábery. Tie sme pre vás zoradili v článku Takto fotí OnePlus 6. Výsledky sú naozaj výborné, konkurenta predčí aj záznam 4K videí so 60 fps.

OnePlus 6

Po 16 Mpix a 13 Mpix fotoaparátoch LG V30 by sme však siahli o niečo radšej. Nie kvôli ich samotnej kvalite, ale vďaka širokým možnostiam a nekonečnému hraniu sa so zachytávaním širokouhlých fotografií. Bude to však stačiť?

LG V30

Petr chce poradiť len jeden z týchto dvoch mobilov. OnePlus 6 bude už v základnej výbave lacnejší, o niečo rýchlejší a s dlhšou výdržou na jedno nabitie. LG V30 by sme si vybrali len kvôli lepšej odolnosti (aj voči vode), krajšiemu displeju a širokouhlému objektívu.

Všetky podobné články nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188