Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Auto Google Street View sa opäť vydá na slovenské cesty

· · Diskusia
V lete budete môcť na slovenských cestách stretnúť auto Google Street View, ktoré bude aktualizovať lokálne snímky pre službu Google Mapy. Tentoraz sa vozidlo zameria na získanie presnejších a aktuálnych informácií o cestách spájajúcich jednotlivé slovenské mestá.

Pomocou Street View v mapách Googlu máte možnosť preskúmať ulice pomocou 360° panoramatických snímok a vidieť detaily vybraného miesta v reálnom zobrazení. Môžete si tak pozrieť pamiatky, zaujímavé budovy alebo sa vydať na virtuálnu prehliadku miesta, kam sa chcete vyberať na výlet.

Street View

V súčasnosti je Street View k dispozícii vo viac než 85 krajinách sveta, vrátane časti Arktídy a Antarktídy. Služba prišla na Slovensko na jeseň roku 2012 a už vtedy pokrývala takmer celé Slovensko.

Street View

Po slovenských cestách sa budú v lete opäť pohybovať zvláštne autá s logom Googlu a kamerou na streche, aby získali aktualizované snímky. Súkromie zachytených osôb je chránené. Každému publikovaniu zhromaždených snímok predchádza spracovanie pomocou špeciálnej technológie, ktorá rozmazáva tváre ľudí a poznávacie značky áut, aby ich nebolo možné identifikovať a ochrániť tak ich súkromie.

Street View

Pokiaľ by ste mali obavy zo straty súkromia a chceli vymazať svoj dom alebo osobu zo zverejnenej fotografie, stačí to oznámiť. Street View ponúka funkciu dodatočného odstránenia označených obrázkov stlačením tlačidla Nahlásiť problém a spoločnosť sa bude vecou zaoberať.

Pre použitie služby Street View stačí zadať do prehliadača adresu maps.google.com, kliknúť na žltého panáčika a preniesť ho na vami vybrané miesto.

Zdroj: tlačová správa

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188