Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Vivo NEX Ultimate: čítačka v displeji a vysúvacia kamera

· · Diskusia
Čínsky výrobca uviedol dvojicu smartfónov s 6,59-palcovým natiahnutým displejom, ktorý zaberá takmer celú prednú stenu. Nenájdeme tam žiadny výrez, ale ani reproduktor či prednú kameru. Tá sa vysúva.

Koncept Apex, ktorý Vivo prezentoval začiatkom roka, sa stal realitou. K prvým zákazníkom sa dostane koncom tohto mesiaca pod oficiálnym názvom Vivo NEX a Vivo NEX Ultimate. Obidve novinky spája displej s 6,59'' uhlopriečkou a pomerom strán 19,3:9, ktorý podľa výrobcu zaberá 91,24 % prednej steny. Ide o Super AMOLED technológiu s Full HD+ rozlíšením 1080 x 2316 bodov.

Vivo NEX

V hornej časti neostalo miesto na reproduktor ani prednú kameru. Zvuk je vyriešený pizoelektrickým javom, pri ktorom sa elektrický signál mení na analógový zvuk, a ten sa šíri pomocou konštrukcie zariadenia. Pri prednej kamere použil výrobca inovatívne riešenie a kameru s 8 Mpix rozlíšením ukryl do hornej steny. Otvorenie aplikácie Fotoaparát ju automaticky vysunie, zatvorenie aplikácie zasa skryje.

Vivo NEX

Vpredu sa nenašlo miesto ani na čítačku odtlačkov. Pri modeli NEX je na zadnej strane, vyššia verzia NEX Ultimate má snímač integrovaný do displeja podobne ako starší model Vivo X20 Plus UD. Pod displej sa skryl aj sveteľný a infračervený senzor.

Vivo NEX

Tak ako sa na vlajkovú loď patrí, v novinke NEX Ultimate pracuje výkonný čispet Snapdragon 845, slabšie vybavený súrodenec NEX sa musí uspokojiť so Snapdragonom 710. Operačná pamäť RAM bude v 6 GB alebo 8 GB kapacite a náročný zákazník si bude môcť kúpiť verziu s 256 GB úložiskom.

Vivo NEX

Android pobeží v novej verzii 8.1 Oreo spolu s používateľským prostredím výrobcu. Zadný duálny fotoaparát tvorí hlavný 12 Mpix snímač Sony IMX363 s optickou stabilizáciou a podporu umelej inteligencie, sekundárny 5 Mpix senzor poslúži na rozostrenie pozadia. Batéria so 4000 mAh kapacitou podporuje rýchle nabíjanie.

Predaj Vivo NEX štartuje na domácom čínskom trhu 23. júna, cena začína na sume 3898 CNY, čo je v prepočte približne 530 eur. Vivo NEX Ultimate je na predobjednávky dostupný v najvyššej verzii (8 GB RAM + 256 GB pamäť) za cenu 4998 čínskych juanov, teda asi 680 eur. Prípadná európska cenovka bude navýšená o DPH, clo a ďalšie poplatky. Obidva modely sú k dispozícii v čiernej a červenej farbe.

Zdroj: vivo.com

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188