Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

watchOS 5: rozpoznávanie aktivít, vysielačka a vylepšená Siri

· · Diskusia
Vylepšená verzia operačného systému pre inteligentné hodinky je zameraná na podrobné monitorovanie fitnes aktivít, hlasovú asistentku Siri a komunikáciu medzi používateľmi Apple Watch.

Vývojárska konferencia WWDC 2018 prineisla softvérové novinky. Okrem iOS 12 pre mobilné zariadenia, o ktorom sa dočítate v tomto článku, ukázal Apple novinky v systéme watchOS. Predaje stúpajú, výrobca sa pochválil medziročným 60 % rastom.

watchOS 5

Pre tých, čo radi súťažia s ostatnými, pridal Apple sedemdňové súťaže. Už dnes dostávate odmenu v podobe odznakov, ktoré sa vám zobrazia na displeji hodiniek po splnení konkrétnych cieľov. V novej verzii watchOS 5 môžete súťažiť s priateľmi, s ktorými zdieľate svoju aktivitu a keď vyhráte, získate odznak.

watchOS 5

Kto rád chodí na turistické prechádzky alebo cvičí jógu, bude mať tútu činnosť podrobne monitorovanú. Tak ako niektoré konkurenčné hodinky konečne aj Apple Watch sami rozpoznajú niektoré fitnes aktivity. A tak keď si neskoro zapnete napríklad beh, Apple Watch bude mať spustený záznam cvičenia už od začiatku behu. O údaje tak neprídete. Na základe tepovej frekvencie, keď pulz klesne, hodinky pochopia, že ste docvičili a monitorovanie sa ukončí.

watchOS 5

Apple Watch poslúžia aj ako vysielačka. Používateľom hodiniek bude k dispozícii funkcia Walkie Talkie. Na jej využívanie bude potrebné Wi-Fi pripojenie alebo mobilné dáta. Na Slovensku sa model s eSIM a podporou LTE nepredáva, a tak sa bude dať využiť iba Wi-Fi.

watchOS 5

Siri už nebudete musieť aktivovať hláškou Hey, Siri, ale bude stačiť dvihnúť zápästie, pozrieť sa na displej a začať hovoriť. Medzi ďalšie novinky patrí možnosť počúvať podkasty, budú podporovať združené notifikácie a pre vývjárov tretích strán bolo sprístupnené API na prehrávanie hudby na pozadí.

Nový watchOS 5 príde v oficiálnej verzii rovnako ako iOS 12, teda na jeseň tohto roka. Aktualizáciu nainštalujete iba na druhú a tretiu generáciu Apple Watch, na prvú nebude k dispozícii.

Zdroj: apple.com

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188