Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Dilema: LG G6 vs. Samsung Galaxy A8 (2018)

· · Diskusia
Cena vlaňajšieho top modelu od LG naďalej klesá, a tak nad ním treba uvažovať, aj keď na druhej strane ringu stojí novší a krajšie vyzerajúci Samsung zo série Galaxy A.

Ak si ani vy neviete dať rady pri výbere nového mobilu a máte dvoch favoritov, nezdráhajte sa nám napísať. Kontaktovať nás môžete e-mailom na redakcia@fony.sk, do predmetu správy napíšte "Dilema". Z redakčnej pošty každý týždeň vyberieme najzaujímavejšiu otázku, ktorej sa budeme venovať formou takéhoto článku.

Poradiť skúsime aj Júliusovi: "Dobrý deň, plánujem kúpu nového mobilu. V súčasnosti mám Lumiu 950 a som veľmi spokojný, hlavne s tým ako fotí, zhotovuje video a nahráva zvuk. Nakoľko chcem presedlať na Android, rozhodujem sa medzi LG G6 a Samsungom Galaxy A8 (2018). Oba sa pohybujú v podobných cenových reláciách. Ide mi hlavne o video, zvuk nahrávania a výdrž batérie. Dizajnovo sa mi viac páči Galaxy, no výbavou asi zas LG. Prosím, poraďte mi, čo je rozumnejšia kúpa aj do budúcna. Ďakujem vám."

LG G6 určite naplní Júliusove očakávanie na poli fotografií a videa. Zaujme totiž duálnym fotoaparátom vzadu, ktorý na rozdiel od väčšiny konkurentov kombinuje klasický a širokouhlý fotoaparát.

LG G6 (H870)

Oba majú snímače s 13-megapixelovým rozlíšením, no rozdielne šírky objektívov vám v praxi umožnia hrať sa aj so zábermi krajiniek, interiérov a veľkých skupín ľudí. Ukázali sme vám to v špeciálnom článku Na Zelené pleso s LG G6 (30 širokouhlých fotiek).

Aj obyčajné fotografie budú výrazne kvalitnejšie než tie zo Samsungu Galaxy A8 (2018). Vyššie rozlíšenie A8-čky v tomto prípade veľa neznamená. A to ani nehovoríme o porovnávaní videí. LG ich dokáže nahrávať v 4K a disponuje tiež dôležitou optickou stabilizáciou obrazu.

LG G6 (H870)

Samsung Galaxy A8 (2018) aj LG G6 dostali kombináciu 4 GB operačnej pamäte a 32 GB úložiska. Pri reálnom používaní bude staršie LG stále trochu svižnejšie, vďaka Snapdragonu 821. Pri hrách sa zapojí grafický procesor Adreno 530, ktorý rozdiel ešte zvýši. Bližšie si o našich skúsenostiach môžete prečítať v Recenzii LG G6 - ešte nákazlivejší širokáč.

Samsung Galaxy A8 (2018) je novší mobil a ako píše Július, vďaka zaujímavej kombinácii farieb a prepracovanej skleneno-kovovej konštrukcii možno o niečo príťažlivejší na prvý pohľad. Jeho podobne veľký displej s nižším Full HD+ rozlíšením by sme za nevýhodu nepovažovali.

Teoreticky by mal byť úspornejší než QHD panel u konkurenta. G6-tka však tento rozdiel statočne kompenzuje o 300 mAh silnejšou batériou.

Samsung Galaxy A8 2018

Čítačky odtlačkov prstov, odolnosť voči vode a prachu či klasický audio jack nájdeme v oboch smartfónoch.

Samsungu tak veľa tromfov v rukáve nezostáva. Výsledky z jeho 16 Mpix fotoaparátu nájdete v článku Takto fotí Samsung Galaxy A8 (2018). Zábery bohužiaľ budú bez optickej stabilizácie a videá iba vo Full HD rozlíšení. Zaujímavejší môže byť duálny predný fotoaparát kombinujúci 16 Mpix a 8 Mpix jednotky, ktoré prinesú obľúbené softvérové rozmazávanie pozadia. Pri selfie snímkach ich ale zrejme každý deň využívať nebudete, vzadu by sa možno hodili viac.

Samsung Galaxy A8 2018

Na záver ešte pohľad na cenu: LG G6 v e-shopoch nájdete za približne 400 eur. Novší, no podľa nás o dosť horšie vybavený Samsung Galaxy A8 sa predáva za oficiálnych 499 eur. V tomto prípade sa teda zrejme netreba báť uprednostniť staršiu a lacnejšiu vlajkovú loď.

Všetky podobné články nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188