Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Telekom v Q1 2018: darilo sa pevnej i mobilnej sieti (hospodárske výsledky)

· · Diskusia
Operátor mal výborný štvrťrok. Medziročne stúpol počet zákazníkov mobilných služieb o 54-tisíc. Rástol aj záujem o televíziu, pevný internet a pokrytie LTE stúplo na 93 % populácie.

Za prvý kvartál 2018 dosiahol Telekom celkové konsolidované výnosy 182,1 milióna eur, medziročne o 0,6 % menej. Uvádzané výsledky zohľadnili po prvý raz IFRS15 štandard a ten sa čiastočne podpísal pod nižší výsledok výnosov.

Zároveň je pri medziročnom porovnaní prvého kvartálu vidieť aj vplyv roamingu, ktorý sa ešte vlani uplatňoval s menej striktnými pravidlami než v prvom kvartáli 2018. Prevádzkový zisk EBITDA za prvý štvrťrok dosiahol 80,7 milióna eur, o 5,4 % viac než v rovnakom období minulého roka.

Telekom predajňa Centrál

Oblasť pevnej siete
Počet zákazníkov digitálnej TV stúpol medziročne na 600-tisíc a dosiahol nový míľnik. Počet širokopásmových prístupov stúpol na 681-tisíc, o 32-tisíc viac než pred rokom.

Už šesť kvartálov po sebe rastie Telekomu celková zákaznícka báza pevných služieb. Medziročný rozdiel je 6-tisíc zákazníkov. Už vyše milióna domácností má k dispozícii rýchle pripojenie aspoň 30 Mbps cez technológie VDSL alebo optiku.

Oblasť mobilnej siete
K 31. 3. 2018 využívalo služby mobilnej siete Telekomu 2 284-tisíc zákazníkov, čo je medziročný nárast o 2,4 %. Za prvý kvartál sa zvýšila báza o 41-tisíc zákazníkov a medziročne stúpla báza dokonca o 54-tisíc zákazníkov.

Telekom Q1 2018

Prvý štvrťrok bol úspešný v segmente paušálnych zákazníkov (čistý medziročný prírastok 56-tisíc), segment predplatených kariet klesol medziročne o 3-tisícky SIM kariet. Podiel zmluvných zákazníkov ostáva naďalej vysoký – na úrovni 63,7 %. Priemerný mesačný výnos na zákazníka (ARPU) mierne klesol o desať centov na 12,3 eur. Pre porovnanie: Orange mal v rovnakom období ARPU 11,8 eur, O2 vykázalo 9,604 eur.

V prvom štvrťroku 2018 Telekom zvýšil pokrytie LTE siete na 93 % populácie Slovenska. Operátor navyše implementoval výraznú novinku v celej sieti na podporu rýchlejšieho posielania dát. Vďaka nasadeniu tzv. 64 QAM modulácie pre upload možno posielať dáta rýchlosťami až do 75 Mbps.

Súčasne Telekom pokračuje aj uvádzaní 4G+ siete pre rýchlejšie sťahovanie dát: LTE-A do 300 Mbps je najnovšie k dispozícii vo Vrútkach a väčšej časti Martina.

Zdroj: tlačová správa

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188