Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Gravity Gestures: ovládajte svoj smartfón gestami

· · Diskusia
Aplikácia umožňuje ovládanie viacerých funkcií telefónu pomocou integrovaného gyroskopu a akcelerometra. Napríklad otočením telefónu na ose X môžete zapnúť Wi-Fi, či spustiť ľubovoľnú aplikáciu.

Gravity Gestures poteší všetkých používateľov, ktorí obľubujú ovládanie smartfónu pomocou gest. Ich využívanie uľahčuje a urýchľuje mnohé činnosti. Nie vždy sú však súčasťou operačného systému či nadstavby, vtedy môžu pomôcť aplikácie tretích strán.

Gravity Gestures umožňuje ovládanie viacerých funkcií telefónu pomocou integrovaného gyroskopu či akcelerometra.

Gravity Gestures

V rozhraní aplikácie môžete priradiť rôzne akcie k zatraseniu, zakrytiu proximity senzora či otáčavým pohybom zariadenia po ose X, Y a Z. To znamená, že otáčaním telefónu na ose X zapnete napríklad Wi-Fi, otáčaním na ose Y spustíte ľubovoľnú aplikáciu alebo potrasením aktivujete LED diódu.

Gestá fungujú, aj keď je displej smartfónu vypnutý. Po spustení aplikácie vám s nastavením pomôže sprievodné video a tutoriál.

Gravity Gestures

Ovládanie a prideľovanie gest je naozaj jednoduché. Funguje pomocou tlačidla v rozhraní aplikácie, ktoré vám ponúkne na výber pohybové možnosti. K nim potom priradíte rôzne akcie ako uskutočniť hovor, otvoriť prehliadač s konkrétnou webstránkou, stíšiť či pridať zvuk a mnohé ďalšie. Vybrané gestá sa potom ukladajú do zoznamu. Ak už nejaké z nich nechcete, stačí ho potiahnuť prstom do strany.

Fungovanie nie je vždy ideálne a stalo sa mi, že občas telefón proste nezareagoval. Vo väčšine prípadov však fungovali pomerne spoľahlivo a obľúbil som si najmä zapnutie LED diódy zatrasením. Niečo podobné ponúkajú Moto smartfóny. Zatrasením na nich spustíte baterku, fotoaparát otočením ruky v zápästí.

Aplikácia je k dispozícii zdarma na Google Play. Za tip ďakujeme čitateľovi Petrovi.

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188