Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Nová Nokia 6.1 má od uvedenia už tretí názov

· · Diskusia
Druhá generácia Nokie 6 má na rôznych trhoch rozdielne názvy. Pod všetkými sa ukrýva rovnaká hardvérová výbava a čistý Android.

Spoločnosť HMD Global, ktorá stojí za oživením značky smartfónov Nokia, uviedla na trh nástupcu minuloročného modelu Nokia 6 najskôr začiatkom tohto roka v Číne, koncom februára priniesla na MWC v Barcelone globálnu verziu. Od konca apríla sa začína predávať na Slovensku.

Tlačová správa, ktorá oznámila dostupnosť šestky na slovenskom trhu, priniesla malé prekvapenie. U nás sa bude predávať pod názvom Nokia 6.1, pričom na barcelonskej výstave ju firma prezentovala ako The new Nokia 6. Pri januárovom uvedení v Číne, kedy sme priniesli aj základné info, ju všade volali Nokia 6 2018. Výrobca ju na čínskom trhu pomenoval Nokia 6 druhej generácie.

Nokia 6 (2018)

Zákazník tak z toho môže mať v hlave zmätok. Isté je, že v našich obchodoch ju hľadajte pod názvom Nokia 6.1. Na majiteľov čaká elegantné hliníkové telo, 5,5-palcový displej s Full HD rozlíšením, 3 GB RAM, 32 GB úložisko a 16 Mpix fotoaparát.

Výhodou novinky je čistý Android 8.0 Oreo, Nokia 6.1 je zaradená do programu Android 0ne, bude tak dostávať pravidelné aktualizácie. Odporúčaná cena je stanovená na 279 eur.

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188