Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
ikona

Huawei Sonic (Huawei U8650)

· · Diskusia
PRVÝ KONTAKT so smartfónom
Dotykový smartfón s OS Android 2.3, 3,5'' displejom s plochou 36 cm2, 600 MHz procesorom, 3,2 Mpix fotoaparátom bez AF, s Wi-Fi, GPS, HSPA, Bluetooth, FM rádiom a 3,5 mm jackom.

Základné parametre:

konštrukcia: pevná s dotykovým displejom,
OS: Android 2.3 Gingerbread
procesor: 600 MHz Qualcomm MSM7227

frekvencie: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz,
rozmery: 116 x 61 x 12 mm,
hmotnosť: 120 gramov (zistená: 117 g),
displej: TFT, dotykový (kapacitný), HVGA (320 x 480 b.), 49 x 74 mm, 262 144 farieb, uhlopriečka 3,5'' (88 mm),
fotoaparát: 3,2 Mpix, záznam videí (800 x 480 b.),
pamäť: 256 MB RAM + dostupných 18 MB + microSD karta (do 32 GB),
správy: SMS, MMS, e-mail,
globálny prenos dát: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA (do 7,2 Mbps),
lokálny prenos dát: Bluetooth 2.1, microUSB, Wi-Fi (802.11 b/g/n),
hudba: MP3 prehrávač, 3,5 mm jack, FM rádio,
ostatné 1: minimalizácia aplikácií, multitasking,
ostatné 2: prehliadač dokumentov, GPS, akcelerometer,
batéria: Li-Ion 1 400 mAh, HB5K1H,
výdrž: ???
SAR: ??? W/kg (norma 2 W/kg),

Neobsahuje/nepodporuje:
blesk, tlačidlo spúšte, aktívny kryt objektívu, HDMI, HSUPA, predná kamera,

Softvérová verzia testovaného telefónu:
finálna, Android 2.3.3

Obsah balenia:
mobil, stereo slúchadlá, potrebné dokumenty.

fotky fotky fotky

Všetky fotky nájdete v našej Galérii!

Huawei Sonic patrí k populárnym novinkám tohto roka. Sonic konečne pripravil solídnu pôdu pre zviditeľnenie značky Huawei na našom trhu. Už z úvodu vám musí byť jasné, že Sonic nebudeme veľmi kritizovať. Spracovanie, materiály aj tvary si zaslúžia pochvalu. Pri držaní v pravej ruke prostredníkom regulujem hlasitosť pomocou dvojitého tlačidla v ľavej bočnej stene, ukazovákom v stene hornej zase rozsvietim displej. Audio konektor je hore, microUSB zase dole. Všetko pekne logicky, snáď len vypínač by som radšej videl v pravej bočnej stene. Zadná stena je pogumovaná, s výraznými otvormi nad reproduktorom a nápadným objektívom. Kvalita fotoaparátuje mizerná, zariadeniu chýba blesk a na pekné video sa nepsoliehajte. Foto-video skrátka nie je výsadou Sonicu: UKÁŽKA VIDEA (súbor 2,13 MB).

Výmena pamäťovej karty si vyžaduje len odňatie zadného krytu, s batériou hýbať netreba.

fotky fotky fotky

Predná stena obsahuje displej s poriadne lesklým ochranným sklíčkom, ktoré bráni pohodlnej práci s telefónom v exteriéri a štvoricou dotykových tlačidiel pod obrazovkou. Na rozsvietenie displeja inak než vypínačom v hornej stene zabudnite. Automatický jas v nastaveniach signalizuje prítomnosť senzora okolitého svetla pre reguláciu podsvietenia obrazovky.

fotky fotky fotky

Odblokovací displej obsahuje klasické možnosti: tichý režim z jednej strany a odomknutie displeja z druhej. Domácu obrazovku Huawei už mierne upravil. Umiestniť sem môžete skratky aj widgety. Pri listovaní po jednotlivých stránkach domáceho displeja pracujete akoby s virtuálnou kockou. Je to efektné a aj celkom plynulé. Widgety pripravil, zdá sa, sám Huawei. Niektoré sú celkom efektné.

fotky fotky fotky

Všetky fotky nájdete v našej Galérii!

Horná sťahovacia lišta obsahuje aj skratky pre rýchle ovládanie Wi-Fi, Bluetooth, GPS, prenosu dát a otáčanie obrazovky. Huawei Sonic ponúka aj nastavenie motívov a animácií. Menu je tradičné, listovanie prebieha v horizontálnom smere, teda do strany. Už pri zbežnom pohľade na menu vidím niekoľko aplikácií od Huaweiu, ktoré dokážu zaujať. Inteligentný manažér (počítadlo dát s nastavením limitu), Zálohovať všetko, Inštalačný program, Správca súborov, Huawei hudba, FM rádio...

fotky fotky fotky

So správami SMS a MMS sa pohodlne pracuje vo forme konverzácií. Písanie je možné na výšku aj na ležato pomocou virtuálnej QWERTY klávesnice, ktorá neprekvapí, ani neurazí. Ja si vždy radšej nainštalujem a prispôsobím Smart Keyboard z Marketu, no vačšina majiteľov Sonicu bude spokojná aj s tou pripravenou.

fotky fotky fotky

Huawei Sonic ponúka aj inteligentné vyhľadávanie kontaktov, podľa mena aj priezviska.

Internetový prehliadač kvôli slabšiemu procesoru neponúka prezeranie flash animácií, ale inak mu nič nechýba. Obmedzuje ho skôr slabšie rozlíšenie obrazovky, ale s tým už musíte počítať. Kalendár vyniká skôr príjemnou grafikou než nadštandardnými funkciami.

Ak na Huawei Sonic prechádzate z iného operačného systému, odporúčame vám pozrieť si naše video: Začíname s Androidom.

Zo zábavných funkcií sa nemôžem vyhnúť tým hudobným. Hlasná reprodukcia z Huaweia Sonic totiž prekonáva snáď všetkých konkurentov v tejto kategórii. Porovnanie kvality hlasnej reprodukcie, ale aj zvukového výstupu napríklad s Xperiou Mini bol jednoznačne produkt Sony Ericssonu prekonaný Huaweiom na celej čiare. Prekvapivo išlo najmä o reprodukciu výšok. Skrátka, Sonic som nemal problém používať ako tranzistor v redakcii. Slúchadla z balenia odporúčam nahradiť niečím normálnym. Hudobný prehrávačponúka peknú grafiku, triedenie hudby podľa albumov, interpretov i žánrov. Hudobný prehrávač je prepojený aj s hornou lištou, nechýba regulácia hlasitosti aj pri zablokovanom displeji. FM rádio ponúka len najzákladnejšie funkcie ako napríklad automatické ladenie, chýba mu aj RDS, AF či Radio Text.

E-mailový klient je štandardný, ale podpora prezerania aj úprav dokumentov (Documents To Go) už taká štandardná nie je. Sonic má za to odo mňa veľký bod navyše.

Huawei Sonic

V diskusiách som sa stretol len s pozitívnymi hodnoteniami výdrže tohto smartfónu a dáva to aj zmysel. 1400 mAh je slušná kapacita, najmä ak ide o normálny mobil so 600 MHz procesorom a HVGA rozlíšením.

Výhody:
+ cena, cena, cena
+ solídne spracovanie a použité materiály,
+ slušná hlasná reprodukcia hudby aj audio výstup,
+ editor dokumentov,
+ Android 2.3.3

Nevýhody:
- lesklý displej s malým pozorovacím uhlom,
- žiadne hardvérové tlačidlo pod displejom,
- kvalita fotoaaprátu, chýba LED blesk,
- slabší procesor, malá pamäť RAM.

Orientačná cena: 135 € (O2 eshop)

Záver

Huawei Sonic je pre mňa príjemným prekvapením. Poďme sa preto pozrieť na konkurentov z podobnej cenovej kategórie. Nokia v podobnej cene zaujme skôr modelom C5 (klasická konštrukcia, nedotykový displej) než starou dotykovou 5230-kou. Samsung Galaxy Mini (test) zaostáva rozlíšením displeja, na trhu sa stále zubami-nechtami drží populárna Xperia X8 (test), silným konkurentom Huaweiu Sonic je LG Optimus Me (test), ktorý vyniká tlačidlami pre ovládanie hovoru. Ak by som si mal spomedzi týchto konkurentov vybrať ja, rozhodujem sa medzi Xperiou X8 a Huaweiom. A síce som o sile Huaweia na našom trhu pred rokom pochyboval, dnes vidím, že Číňania mieria vysoko. Momentálne majú lídra v segmente lacných androidov.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188