Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Prieskumník Facebooku na webe aj v mobiloch skončil

· · Diskusia
Nepopulárna novinka, ktorú Facebook testoval vo vybraných krajinách, ustupuje. Najprv zmizla z webu a dnes by ste ho nemali nájsť už ani na mobile. Všetky príspevky stránok sa tak vrátili späť na pôvodný News feed.

Najväčšia sociálna sieť zaviedla v októbri minulého roka novú sekciu - Prieskumníka. Jeho úlohou bolo oddeľovať novinky priateľov od sledovaných stránok do samostatnej sekcie. Na vašom klasickom News feede ste tak mohli vidieť už len príspevky od priateľov, prípadne sponzorovaný obsah.

Novinky zo stránok Fony.sk a ďalších, vrátane skupín, v ktorých ste členom, sa zobrazoval v novej sekcii Prieskumníka označenej ikonou rakety.

Facebook

Facebook počas jeho spustenia upozornil, že sme súčasťou testovaných krajín a preto nebolo jasné, či novinka zostane pevnou súčasťou alebo upadne do zabudnutia. Algoritmus zobrazovania príspevkov nefungoval najlepšie a mnohí používatelia dali najavo svoj negatívny postoj. Ešte viac sa celá situácia dotkla administrátorov stránok, ktorým začala výrazne klesať návštevnosť ich webov.

Posledné dni bol test v záverečnej fáze a Prieskumník po štyroch mesiacoch od svojho zavedenia skončil. Najprv zmizol z webu a postupne opúšťa aj mobilnú aplikáciu. Všetky príspevky stránok sa tak vrátili na pôvodný News feed a všetky príspevky sú tak opäť na jednom mieste.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188